Kripto Uzmanına Göre Bitcoin Zirveyi Gördü – Ama Bir Engelle Karşı Karşıya!

Kripto Uzmanına Göre Bitcoin Zirveyi Gördü – Ama Bir Engelle Karşı Karşıya!

Kripto uzmanı Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) yukarı yönde ilerlemeye hazır olduğunu belirtiyor, fakat öncesinde bir düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor.

Martinez, Bitcoin’in yükseliş trendinde olan bir üçgenin üst sınırını aşabileceğini belirtiyor.

Fakat uzman, Bitcoin’in bu kırılma hareketinden evvel 33.000 dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyor.

“Bitcoin, yukarıya tırmanmadan önce bir geri çekilme yaşamayı planlıyor gibi! BTC’nin saatlik grafiğinde oluşan yükseliş üçgenini göz önünde bulundurduğumuzda, BTC’nin bu üçgenin alt sınırında kalması durumunda %5 düşüşle 33.000 dolara ulaşabileceği ihtimali artıyor.”

btc tether
kaynak: ali martinez/x

Analist ayrıca, Bitcoin’in geçmişteki piyasa hareketlerini temel alarak, şu anki döngünün 2025 Ekim’inde zirve yapabileceğini belirtiyor.

“Son iki piyasa döngüsünü ve şu anki Bitcoin hareketlerini analiz ettiğimizde, BTC’ye yatırım yapmanın hala uygun bir zaman olduğunu görebiliriz! Eğer aynı trend devam ederse, BTC’nin 2025 Ekim civarında zirve yapabileceği sonucuna varabiliriz. Heyecan dolu iki yıl bizi bekliyor!”

btc 4
kaynak: ali martinez/x

Bitcoin’in şu anki değeri yazı yazılırken 34.008 dolar.

Ali Martinez, Ethereum (ETH) hakkında da değerlendirmelerde bulunuyor ve kripto analiz şirketi IntoTheBlock’un verilerine göre, Ethereum’un 1.960 dolar seviyesinde büyük bir “arz duvarı” ile karşılaşabileceğini, bu seviyede birçok yatırımcının ETH’yi satmayı düşünebileceğini ifade ediyor.

“Ethereum’da hareketlenme başladı mı?

ETH’nin 1.960 dolarlık büyük arz duvarını aşması için biraz daha beklememiz gerekebilir. IntoTheBlock verilerine göre bu seviyede 1,14 milyon adres yaklaşık 33 milyon ETH alımı yapmış.”

grf 4 1
kaynak: ali martinez/x

Ethereum’un şu anki değeri yazı yazılırken 1.783 dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.