Kripto Uzmanı Uyarıyor: Bitcoin’in Yükselişi Altcoinleri Tehlikeye Atabilir

Kripto Uzmanı Uyarıyor: Bitcoin’in Yükselişi Altcoinleri Tehlikeye Atabilir

Bir önde gelen kripto para uzmanı, Bitcoin’in (BTC) yeni yüksek seviyelere tırmanması halinde altcoin piyasasının gerileme riski altında olabileceğini belirtiyor.

Piyasa analisti Bluntz, altcoinlerin olumlu seyretmesinin sebebini, Bitcoin’in geçtiğimiz sekiz günde sabit bir değer aralığında işlem görmesine bağlıyor.

“Unutmayın, BTC’de yaşanacak büyük bir hareketlilik, altcoinlerinizi etkileyecek.

Şimdi dikkatleri tekrar piyasanın lideri BTC’ye çevirme vakti geldiğini düşünüyorum.”

Elliott Wave prensiplerini teknik analizlerine entegre eden Bluntz’a göre, Bitcoin büyük bir fiyat patlamasına hazırlanıyor ve şu an dördüncü dalga evresinde. Elliott Dalga teorisine göre, bir finansal varlığın fiyat hareketleri beş dalgada ilerleyen ana bir trendi izler.

Bluntz’un analiz grafikleri, Bitcoin’in son ay içinde başlattığı yükseliş serisinin henüz bitmediğini ve beşinci dalganın zirvesinin 42.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini öngörüyor.

btc 4
kaynak: bluntz/x

Bluntz, Bitcoin’in Nisan 2019 ve Ekim 2020’deki yükselişlerine benzer bir iyileşme süreci beklediğini de ifade ediyor.

“BTC’nin yüksek zaman dilimlerindeki haftalık kırılmalarının etkisini asla hafife almayın.”

btc 5
kaynak: bluntz/x

Nisan 2019’da haftalık değer aralığını kırmasının ardından Bitcoin, Haziran ayına dek %160 civarında bir artışla kısa süreli bir ralli yaşamıştı. Ekim 2020’de ise, haftalık değer aralığının üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin’in değeri neredeyse %400 artışla 2021 Nisan ayında 65.000 dolarlık rekor bir zirveye ulaştı.

Bu içeriğin yazıldığı anda Bitcoin, 34.441 dolarlık bir değerle alım satım işlemlerinde bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.