Kripto Uzmanı Jason Pizzino, Bitcoin’in Geçmiş Dip Seviyelere İnmeyeceği Konusunda Uyarıyor

Kripto Uzmanı Jason Pizzino, Bitcoin’in Geçmiş Dip Seviyelere İnmeyeceği Konusunda Uyarıyor

Kripto para uzmanı olan bir analist, Bitcoin’in (BTC) geçmişteki minimum seviyelere dönmemesi konusunda oldukça umutlu görünüyor.

Kripto uzmanı Jason Pizzino, son bir değerlendirme toplantısında, Bitcoin’in dört yıllık geçmiş performansına dayanarak, bu dijital paranın ana destek seviyelerini muhtemelen koruyacağını ve yeni bir yükseliş trendine gireceğini belirtti.

Ayrıca, S&P 500 endeksinin mevcut performansının geçmişteki BTC hareketleriyle paralellik gösterdiğini ifade ediyor ve S&P’nin yakın zamanda tarihi zirvelere ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Bu dört yıllık süreç, Bitcoin madencilerine verilen ödüllerin her dört yılda bir yarıya düşürüldüğü Bitcoin yarılanma sürecine dayanmaktadır.

“Anahtar nokta, 15.500 dolar seviyesinin kırılmayacağına dair oldukça emin olmamız. Ayrıca Mart’ta gördüğümüz 19.500 dolarlık minimum seviyenin de altında bir kapanış beklemiyoruz; bu, sürekli vurguladığım bir konu.

Bu minimum seviyenin yaklaşık olarak yedi ay önce gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Oldukça stabil bir hareket gözlemledik ve S&P 500 endeksi için de oldukça olumlu bir performans vardı, bu da dikkate aldığımız diğer bir faktör.

Dört yıllık bu süre zarfında, ana odak noktamız, Bitcoin’in tarihi zirvelere ulaşmadan önce S&P’nin genellikle yeni bir rekor seviyesine ulaşmasıdır. Bu trendi geçmişte de gözlemledik.”

btc 23
kaynak: jason pizzino/youtube

Uzman, S&P 500 endeksinin 2024’ün başlarında yeni bir rekor kırabileceğini ve 2025’in başında bir diğer rekor seviyeye daha ulaşabileceğini öngörüyor.

“Tahminimce, yeni bir rekor seviye göreceğiz, ardından bir düzeltme hareketi ve sonrasında bir diğer zirve, bu da bir sonraki Bitcoin yükseliş trendinin başlangıcını işaret ediyor olabilir.

Bunu, piyasaların yükseliş eğilimini sürdürdüğü bir dönemde, borsa hareketlerini yakından takip ederken gözlemlemeye devam edeceğiz, bu da piyasalar için kritik bir gösterge olabilir.”

btc 765
kaynak: jason pizzino/youtube

Şu anda Bitcoin, 28.310 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.