Kripto Uzmanı, Chainlink’in Büyük Bir Artış Yakalayacağını Öngörüyor

Kripto Uzmanı, Chainlink’in Büyük Bir Artış Yakalayacağını Öngörüyor

Ünlü bir kripto stratejistinin gözlemlerine göre, merkezsiz oracle ağı Chainlink (LINK) artış trendini sürdürmeye hazır olabilir.

Kripto analisti Kevin Svenson, LINK’in uzun vadeli önemli bir gösterge üzerine çıkmasının ardından, çok yıllık düşüş eğilimini tersine çevirme olasılığını ele alıyor.

“500 günlük SMA’mız (basit hareketli ortalama) bulunmakta. Bu, son dönemde üzerine çıktığımız en uzun vadeli hareketli ortalamadır. Chainlink, 500 günlük SMA seviyesini geçiyor. Bu türden uzun vadeli SMA’ların aşılmış olması genellikle makro düzeyde bir değişim yaşandığının göstergesidir.”

Svenson, Chainlink‘in potansiyel bir geri dönüş sinyali oluşturmasıyla birlikte, Ethereum (ETH) temelli altcoin’in kısa vadede yükseliş ivmesini koruduğunu ve makro düzeyde direnç gösterdiğini belirtiyor. Fakat, analist, LINK’in boğa piyasasına giriş yapmadan önce daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceğini vurguluyor.

“Bu makro düzeydeki düşen direnç çizgisi şu an yaklaşık olarak 10,90 dolar seviyesinden geçiyor. Dolayısıyla, tam bir rakam vermek gerekirse, ilgili alan yaklaşık 10,13 ile 11 dolar arasında değişiyor.

Bir çıkış senaryosu düşünürsek, bu çizgi üzerinde bir hareket, bu noktada [11 dolardan] bir test bekliyorsunuz.

Eğer bu seviyeye gerçekten ulaşabilirsek, bu durum kırılma anında aralığın zirvesidir, direnci aşar ve bir kırılma yaşanırsa, Chainlink’in daha düşük seviyeleri ilerleyen bir zamanda test etmesi ve kırmadan önce bu seviyelere geri dönmesi olasıdır.”

chainlink 2
kaynak: kevin svenson/youtube

Yazının kaleme alındığı sırada, LINK son 24 saat içinde %2’den fazla değer kaybederek 7,32 dolar değerindeydi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.