Kripto Uzmanı, Bitcoin’in Son Düşüşüne Rağmen Büyük Bir Yükseliş Beklentisi İçinde Olduğunu İfade Etti

Kripto Uzmanı, Bitcoin’in Son Düşüşüne Rağmen Büyük Bir Yükseliş Beklentisi İçinde Olduğunu İfade Etti

Usta kripto analisti, Bitcoin’in son düşüşüne rağmen büyük bir yükselişin eşiğinde olduğunu düşünüyor.

Credible Crypto adlı analist, Bitcoin’in son 24 saatteki en düşük 35.266 dolar seviyesine düşmesinin ardından, dördüncü dalga düzeltmesinin son evrelerinde olabileceğini belirtiyor.

Analist, Bitcoin’in alt zaman dilimlerinde yükselen üçgen bir formasyon oluşturarak, ana dördüncü dalga yapısını tamamlamaya hazırlandığını iddia ediyor.

“Büyük ihtimalle, [yükselen bir üçgen] formasyonunun sonuçlanacağını düşünüyorum. Bu mantıklı geliyor, çünkü üçgenler genellikle dördüncü dalgalarda görülür… Burada [konsolidasyon] sürecinin yükselen üçgen şeklinde olduğunu ve ardından yukarıya doğru kırılacağını tahmin ediyorum. Şu an bu noktadayız…

Farklı şekillerde gelişebilir, ama şu anda bu en mantıklı senaryo ve devamı da gelecek.”

btc grf 32
kaynak: credible crypto/x

Credible Crypto, Elliott Wave teorisi adı verilen, kalabalık psikolojisini dalgalar halinde takip ederek fiyat hareketlerini öngörmeye çalışan bir teknik analiz yöntemi kullanıyor. Bu teoriye göre, bir yükseliş eğilimindeki varlık, beş dalgalı bir ralli sürecinde, birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların yukarı yönlü, ikinci ve dördüncü dalgaların ise konsolidasyon dönemi olduğunu yaşar.

Analistin grafik analizine göre, 38.000 dolar seviyesinin aşılması, dördüncü dalga sonunu işaret edecek ve BTC’yi yaklaşık 44.000 dolarlık hedefine doğru iteleyecek.

Ayrıca, analist son düşüşün, Bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyonların sayısını azalttığını ve bu durumun, aşırı kaldıracın ortadan kalkmasıyla Bitcoin’in yükselişe geçmesine imkan tanıdığını belirtiyor.

“Çok büyük bir likidasyon gördük; bu, 25.000 dolar seviyesinden bu yana yaşanan en büyük likidasyondur. Açık ilgiler tamamen silindi. Fiyatın daha fazla düşürülmesiyle elde edilecek fazla bir şey olmadığını düşünüyorum ve büyük bir yükseliş trendindeyiz, bu yüzden düşüşlerin agresif bir şekilde alınmasını bekliyorum.”

Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin’in değeri 35.480 dolar civarındaydı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.