Bitcoin vs ABD Doları: Kripto Rallisi İçin Makro Destek Ne Kadar Güçlü?

Bitcoin vs ABD Doları: Kripto Rallisi İçin Makro Destek Ne Kadar Güçlü?

Kripto koruması, Fed’in faiz ihtiyacını 25 baz puan artırmasıyla başlayan yükseliş ivmesini sürdürdü. Beklenen hatlarda gelen karara yönelik açık bir destek işareti olarak, Bitcoin (BTC) fiyatı bir aşamalı hafif bir düzeltme yapmadan önce 24.000 doları aştı. Genel olarak kripto paranın büyük kazançlar elde etmesiyle yükselişe geçti. Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi altcoinler, son 24 saat etkileyici bir şekilde %6 artarken, Polygon (MATIC) şaşırtıcı bir şekilde %12 arttı.

kripto

Bu arada, analistlerin bir sonraki destek fiyatının gün içinde %0,09 düşüşle 101,13’te 90’a işaret etmesiyle ABD Dolar Endeksi (DXY) için tahminler pek iç açıcı değil. Dolar endeksi genellikle BTC fiyatı ile ters bir korelasyon izler. DXY’nin yaklaşık beş gün önceki aralığına kıyasla, %0,70 düştü.

Bitcoin Yükselişi Lehine Makro Destek mi?

DXY’de daha fazla düşüş potansiyel olarak Bitcoin fiyatına başka bir itişe yol açabilir. Mevcut aralık, Mayıs 2022’de kaydedilen düşük seviyelerden çok uzak değil. DXY bu seviyenin daha da altına düşerse, bir sonraki destek 92 aralığında.

Bu arada, Bitcoin (BTC) fiyatı, Ocak ayındaki rallisinin devamında cesaret verici işaretler gösteriyor. Bu yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %3,21 artışla 23.847 $ seviyesinde bulunuyor. Çarşamba günü, S&P 500 Endeksi de Fed duyurusuna yanıt olarak ralli yaptı. Gün boyunca, SPY %1,05 oranında ralli yaptı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.