Kripto Rallisi: Bitcoin ve Altcoinler Geri Dönüyor, Ne Kadar Yükselebilirler?

Kripto Rallisi: Bitcoin ve Altcoinler Geri Dönüyor, Ne Kadar Yükselebilirler?

Dün berbat bir gösteriden sonra, kripto piyasası büyük bir ralli yaşıyor. Bitcoin fiyatları dün %6’ya yakın düştü. Bununla birlikte, BTC o zamandan beri 19.333 dolardan işlem yapıp toparlandı. Son 24 saatte %3’e yakın arttı. 

Altcoinler, Bitcoin’den daha güçlü bir performans gösteriyor. Ethereum fiyatı dün %8 düştü. Ancak şu anda son 24 saatte %8 arttı ve 1.635$’dan işlem görüyor. Bu arada, BNB, XRP ve Solana fiyatları %5-6 arttı.

Ethereum Classic, tepetaklak hareketine devam ediyor. %25’ten fazla artmasının ardından dün %9 düştü. Ancak, son 24 saatte %10’a yakın ralli yaptı. 

bitcoin

Kripto Neden Geri Dönüyor?

Kripto fiyatları, şahin bir Fed olarak yatırımcılar tarafından fiyatlandırılırken mücadele etti. Ancak, kripto rallisinden yatırımcıların istikrar kazandığı görülüyor. Genel piyasa da istikrar kazandı. S&P 500 %1,8 artarken NASDAQ 100 %2,1 arttı. 

Pandemi sırasında kripto piyasası değeri arttıkça, geleneksel piyasalarla her zamankinden daha güçlü bir şekilde ilişkilidir. Beta, bir varlığın genel pazarla ne kadar ilişkili olduğunun bir ölçüsüdür. Kripto varlıklarının betası 2’dir. Bu, genel pazarın %1 artması veya azalması durumunda kripto varlıklarının iki kat daha fazla hareket etmesi anlamına gelir. 

Bu açıdan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri teknoloji hisseleri gibi davranır. Bu nedenle, teknoloji odaklı NASDAQ ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. NASDAQ 100 %2.1 yükseldi.

Kripto Rallisi Ne Kadar Sürebilir?

Bu kripto rallisinin uzunluğu birçok faktöre bağlı olacaktır. Ethereum birleşmesinin önümüzdeki hafta herhangi bir zamanda yayınlanması bekleniyor. Uzmanlar, kripto için son derece yükseliş olayı olacağına inanıyor. Yatırımcılar, 13 Eylül’de açıklanacak Tüketici Fiyat Endeksi verilerine de bakacak.

TÜFE verileri, Federal Rezerv’in kripto fiyatları üzerinde büyük bir etkisi olabilecek enflasyonla mücadele konusundaki duruşunu tanımlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.