Kripto Piyasası Tekrar Bir Düşüş Yaşayabilir, Uzman Analist Nedenini Açıklıyor!

Kripto Piyasası Tekrar Bir Düşüş Yaşayabilir, Uzman Analist Nedenini Açıklıyor!

Kripto piyasası son 24 saat içinde biraz güç gösterdi. Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2,57 artarken, Ethereum da son 24 saatte %1,8 arttı. 

kripto

XRP düşüşünü kırdı ve bir günde %5 arttı. Bir günde %8 artan Dogecoin (DOGE), kripto piyasasında bir başka büyük kazanan oldu. 

Ancak uzmanlar, rallinin uzun sürmeyebileceğine inanıyor. Eight Global CEO’su ve kripto analisti Michael van de Poppe, ABD dolarının bir ralli için hazır olduğuna inanıyor. Sonuç olarak, piyasa hafif bir düzeltme görebilir. 

ABD işsizlik verileri de Cuma günü açıklanacak. Michael Poppe, verilerin kötü olabileceğine ve piyasa üzerinde kötü bir etkisi olabileceğine inanıyor. 

Piyasa Neden Mücadele Ediyor?

Bugünkü ralliye rağmen, kripto piyasası hala düşüş eğilimi gösteriyor. Federal Rezerv, küresel durgunluk korkularına rağmen şahinliğini koruyor. Birleşmiş Milletler, küresel ekonomilerden agresif duruşlarından dönmelerini istedi. Ancak, Amerikan merkez bankasının buna uyması pek olası görünmüyor. 

Atlanta Fed başkanı Raphael Bostic Çarşamba günü önemli bir konuşma yapacakken Fed’in duruşu netleşecek. Chicago’dan Charles Evans ve Cleveland’dan Loretta Mester Perşembe günü konuşacaklar. 

Petrol fiyatları, zaten elverişsiz olan makroekonomik ortamda ek belirsizlik yaratacaktır. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü, fiyatları yükseltmek için 2020’den bu yana en büyük arz kesintisini düşünüyor. OPEC+, kararı resmileştirmek için Çarşamba günü toplanacak. 

Fed Neye Karar Verecek?

Kripto pazarı, daha geniş genel pazarla hala güçlü bir şekilde ilişkilidir. Bu nedenle, makroekonomik koşullar fiyat hareketini yine de belirleyecektir. 

CME Fed Watch aracı, bir sonraki Fed toplantısında hala 75 baz puanlık bir artış bekliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.