Kripto Piyasası 30 Milyar Dolar Artarken, Bitcoin 28 Bin Dolar Civarında Seyrediyor!

Kripto Piyasası 30 Milyar Dolar Artarken, Bitcoin 28 Bin Dolar Civarında Seyrediyor!

Bitcoin, ABD hükümetinin borç tavanıyla ilgili anlaşma haberlerinin ardından kısa bir süre içinde bin doların üzerine çıkarak son üç haftanın en yüksek seviyesini kaydetti.

LDO ve QNT, bugün en yüksek performansı gösteren iki altcoin arasında yer alıyor.

Ayrıca, bugün altcoinler de pozitif bir seyir izliyor ve ETH, Mayıs başından bu yana ilk defa 1.900 dolar seviyesine ulaşıyor.

Bitcoin Yerel Zirvelere Ulaştı

Geçtiğimiz haftanın büyük bir kısmında, Bitcoin birkaç kez 27.500 dolar seviyesinde durdu ve yatay bir seyir izledi. Ancak, sonuncusuyla birlikte, varlık ilk kez iki hafta içinde 26.000 doların altına düşerek sert bir düşüş yaşadı.

Ancak, kayıp değerin büyük bir kısmını sonraki günlerde geri kazanan BTC, 26.500 dolar ile 27.500 dolar arasındaki genel aralığa geri döndü. Hafta sonunun başlangıcı nispeten istikrarlıydı çünkü kripto para birimi yaklaşık 27.000 dolar seviyesinde kaldı.

Ancak, Pazartesi günü manzara değişmeye başladı. ABD hükümetinin borç tavanı konusunda nihayet anlaşmaya vardığı haberiyle birlikte, BTC bin doların üzerinde bir artışla 28.500 dolara yaklaştı ve bu, 8 Mayıs’tan bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu. O zamandan beri birkaç yüz dolar kaybetmiş olsa da, Bitcoin hala günlük bazda %2’nin üzerinde bir kazanç elde etti. Piyasa değeri 540 milyar dolara yükseldi ve Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46,6 seviyesine ulaştı.

bitcoin
kripto piyasası 30 milyar dolar artarken, bitcoin 28 bin dolar civarında seyrediyor! 3

ETH 1,9 Bin Dolara Dokundu

Son 24 saat içinde alternatif kripto paralar da yükselişe geçti. Ethereum, ilk 10’da en çok kazananlar arasında yer aldı. ETH neredeyse %3 artarak yaklaşık üç haftanın en yüksek fiyat etiketi olan 1.900 dolara ulaştı.

Binance yaklaşık %2 artışla 315 dolara yakın bir seviyeye yükseldi. Ripple, Cardano, Dogecoin, MATIC, Solana, Polkadot, Litecoin ve Avalanche gibi diğer altcoinler de yeşil renkte performans gösterdi.

En büyük kazançlar ise LDO ve QNT’den geldi. Her iki varlık da %5-6 arasında bir artış gösterdi.

Genel olarak, toplam kripto piyasası değeri bugün erken saatlerde 1.170 trilyon doları aşarak günlük 30 milyar dolarlık bir artışla son dört günde toplamda 70 milyar dolarlık bir büyüme kaydetti.

bitcoin
kripto piyasası 30 milyar dolar artarken, bitcoin 28 bin dolar civarında seyrediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.