Kripto Piyasaları, Bitcoin’in 10 Günün En düşük Seviyesine Düşmesiyle Birlikte 40 Milyar Dolar Kaybetti!

Kripto Piyasaları, Bitcoin’in 10 Günün En düşük Seviyesine Düşmesiyle Birlikte 40 Milyar Dolar Kaybetti!

Kripto para piyasası son günlerde büyük bir düşüş yaşadı ve toplam piyasa değeri 1,1 trilyon dolar kaybetti. Bitcoin, ABD’den gelen son PCE verilerine olumsuz tepki verdi ve son on günün en düşük seviyesine neredeyse bir binlik düşüşle geriledi. Altcoinler de MATIC, DOT, UNI ve diğerleri gibi önemli kayıplar yaşadı ve çoğunlukla kırmızıda seyrediyorlar.

Bitcoin 23 Bin Dolara Düştü

Geçtiğimiz haftanın sonu, Bitcoin’in çift haneli rakamlarla yükselerek altı ayın en yüksek seviyesi olan 25,000 doların üzerine çıkmasıyla iyi bir başlangıç yaptı. İlk denemelerinde bu seviyeyi kararlı bir şekilde aşamadı, ancak daha sonra üç kez denedi. Ancak, bu girişimler hızlı bir şekilde reddedildi.

Haftanın ortasında gelen son haber, kripto para birimini güneye doğru 23,500 dolara itti. Boğalar hareketi durdurmaya çalıştı ve Bitcoin’i saatler sonra 24,000 doların üzerine çıkardı. Varlık bu seviyede sakinleşmiş gibi görünüyordu, ancak ABD’deki PCE enflasyon metriğinin Ocak ayında %0,6 arttığını açıklamasıyla manzara değişti.

Bitcoin, keskin bir fiyat düşüşüyle ​​tepki göstererek fiyatı 24,000 dolardan 23,000 doların biraz altına çekti. Böylece varlık, on günün en düşük fiyat etiketini gördü. Şu anda, 23,000 doların biraz üzerinde işlem görüyor, ancak piyasa değeri 450 milyar doların altında mücadele ediyor. Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti CMC’de %42.1 ile oldukça düşük.

kripto
kripto piyasaları, bitcoin'in 10 günün en düşük seviyesine düşmesiyle birlikte 40 milyar dolar kaybetti! 3

Altcoinler Kırmızıya Büründü

Bitcoin’deki artan hareketlilik, tipik olarak olduğu gibi, altcoinler üzerinde daha da güçlü bir etkiye sahip oldu.

Ethereum, %3 düşerek 1.600 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Binance Coin de benzer bir yüzdeyle düştü ve 300 dolar civarında işlem görüyor. Cardano, Ripple, OKB, Dogecoin, Solana, Shiba Inu ve Litecoin de bir günde %5’e varan kayıplar yaşadılar.

Polygon, Polkadot, Avalanche, Uniswap, Chainlink, Filecoin ve diğerleri de %5’in üzerinde düşüşler yaşadı.

Bu nedenle, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri, bir günde 40 milyar dolar kaybettikten sonra 1.060 trilyon dolara düştü. Bu düşüş şaşırtıcı değil.

kripto
kripto piyasaları, bitcoin'in 10 günün en düşük seviyesine düşmesiyle birlikte 40 milyar dolar kaybetti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.