Kripto Piyasaları 40 Milyar Dolar Düşürdü, Ethereum ve Cardano %5 Düştü!

Kripto Piyasaları 40 Milyar Dolar Düşürdü, Ethereum ve Cardano %5 Düştü!
0

Ethereum, Cardano, Solana ve Avalanche gibi büyük şirketler kanamaya devam ederken Bitcoin’in hakimiyeti artmaya devam ediyor.

Genel olarak kripto para piyasası için zor bir gün oldu. Toplam kapitalizasyon yaklaşık 40 milyar dolar azaldı ve bunun çoğu, altcoinlerin kan kaybetmesiydi.

Koşuda Bitcoin Hakimiyeti

Ara sıra, özellikle ayı piyasalarında, Bitcoin altcoinlerden daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Bunun başlıca nedeni, tarihsel olarak değişken ve istikrarsız altcoinlere kıyasla çok daha fazla yatırımcı güvenine sahip yerleşik bir pazar lideri olmasıdır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in hakimiyeti tüm kripto para piyasasına göre payını izleyen metrik yalnızca son 24 saat içinde %1 arttı ve geçen yıl Ekim ayından bu yana görülmeyen bir başka yüksek seviyeye ulaştı.

Bu arada, Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz gün yüzde birden biraz daha az düştü, 29.000 dolardan işlem gördü ve son düşüşlerden kurtulamadı.

ethereum
kripto piyasaları 40 milyar dolar düşürdü, ethereum ve cardano %5 düştü! 3

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, BTC fiyatı şu anda güçlü bir direnç görevi gören 200 günlük üstel hareketli ortalamanın altında kaldı.

Ethereum ve Cardano %5 Düştü

Altcoin piyasası özellikle titrek görünüyor ve Bitcoin’in artan hakimiyeti bunun açık bir işareti.

Her halükarda, kripto para birimi yalnızca son 24 saatte yaklaşık %5 kaybettiği için ETH’nin grafiği özellikle kasvetli görünüyor. ETH geçen Ekim’den bu yana Bitcoin karşısında en düşük noktasında işlem görüyor.

ethereum
kripto piyasaları 40 milyar dolar düşürdü, ethereum ve cardano %5 düştü! 4

Bu yazının yazıldığı sırada piyasa, hala ağırlıklı olarak kırmızı renkte olmasına rağmen, kayıpların bir kısmını geri aldı.

Zor zamanlar geçiren bir diğer altcoin de Cardano’nun ADA’sı yine gün içinde yaklaşık %5 düştü. Solana, son 24 saatte Avalanche (AVAX) ile aynı şekilde yaklaşık %7 kaybetti. Genel olarak, altcoinlerin iyi bir görünümü yoktur ve en büyük kazanan %64,4 artışla XCN’dir, açık bir şekilde günümüz piyasa koşullarında bir sonraki en iyi performans gösteren ilk 100 varlık olan ETC ile karşılaştırıldığında aykırı bir değerdir.

Öte yandan, birkaç hafta önce ilerleme kaydeden kripto para birimi olan GMT’ye sahibiz. Şimdi günde %20 ve haftada neredeyse %40 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap