Kripto Piyasa Analiz: Terra Classic Topluluğu, Vergi Yakımı ve LUNA Birleşmesi Konusunda Bölündü!

Kripto Piyasa Analiz: Terra Classic Topluluğu, Vergi Yakımı ve LUNA Birleşmesi Konusunda Bölündü!

Terra Classic topluluğu, LUNC geliştiricileri Cosmos blok zincirleriyle Inter Blockchain İletişimini (IBC) yeniden etkinleştirirken, çok önemli karar verme anlarına tanık oluyor. Bu arada topluluk, IBC’nin yeniden açılması sırasında yakma vergisi parametresinin %0,2’den %1,2’ye çıkarılıp çıkarılmayacağı ve LUNC’nin LUNA ile birleşip birleşmeyeceği konusunda bölünmüş durumda.

terra
kripto piyasa analiz: terra classic topluluğu, vergi yakımı ve luna birleşmesi konusunda bölündü! 2

Terra Topluluğu Önemli Gelişmeleri Oyluyor

Terra Rebels çekirdek geliştiricisi Edward Kim’in Cosmos tabanlı zincirler Osmosis, Crescent ve Juno için üç IBC kanalını yeniden etkinleştirmeye yönelik Önerisi 10950, %100 destekle “geçme eşiğine” çoktan ulaştı. Ayrıca Edward Kim, CosmWasm yükseltmesini içeren v23 yükseltmesinden sonra topluluğun ağ üzerinde inşa edilen proje sayısında önemli bir artış bekleyebileceğini belirtti.

Geliştiricilerin IBC kanallarını 5 Aralık’ta tahmin edilen 10.542.500 blokta yeniden açmasıyla, Teklif 10960, yakma vergisini %1,2’ye çıkarmayı hedefliyor, %0,96’yı zincir üstü yakma ücreti olarak vergilendiriyor ve %0,24’ünü Topluluk Havuzuna ayırıyor.

Teklif, Osmosis’ten artan hacimden yararlanmayı ve %0,2’lik yanma vergisi uygulamasından sonra yavaş yanma oranını telafi etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, teklifin 2. kısmı %1,2’lik yakma vergisinin, kullanım oranını, topluluk havuzu ücretini, Oracle ödül havuzu ücretini ve USTC repeg havuzu ücretini kontrol etmek için bölünmesini önerir.

Teklif bir şekilde topluluk tarafından kabul edilmiş olsa da, zincire yalnızca zarar vereceğine inanan geliştiricilerin ve popüler doğrulayıcıların direnişiyle karşılaştı. Doğrulayıcı ClassyCrypto bir tweet’te, yakma vergisini artırmanın projeleri zincire geri getirme çabalarını etkileyeceği için teklife “Hayır” oyu verdiğini açıkladı.

Bu arada diğerleri %0,2’nin yakma oranını azalttığına ve yakma vergisi parametresinin tekrar %1,2 olarak değiştirilmesi gerektiğine inanıyor.

Bölünme, faydayı artırmak ve projeleri zincire geri getirmek için LUNC’nin LUNA ile birleşip birleşmesi gerekip gerekmediği konusunda görüldü. Terra Rebels’in Revival Yol Haritası , LUNA ve Do Kwon’dan bağımsız olma hedefini gösterdiğinden, çoğu kişi Terra Classic topluluğunun LUNA ile asla birleşmeyeceğini varsayar.

Bölünme LUNC Fiyatını Düşürecek mi?

Uzmanlar, topluluk önemli teklifler konusunda bölünmüş durumda kalırsa Terra Classic fiyatının daha fazla düşeceğini iddia ediyor. Çeşitli girişimler nedeniyle Aralık ayı toplum için önemli bir ay olduğundan, bu fark LUNC fiyatını etkileyebilir.

LUNC fiyatı son 24 saatte yaklaşık %4 düştü ve mevcut fiyat 0,000156$’dan işlem görüyor. LUNC için 24 saatlik en düşük ve en yüksek sırasıyla 0,000153 $ ve 0,000166 $’dır.

Topluluk 28.657 milyar LUNC jetonu yaktı ve 900 milyar LUNC jetonu stake etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.