Kripto Piyasa Analiz: Dogecoin %9 Artarken, Fantom %15’lik Bir Patlama Yaşadı!

Kripto Piyasa Analiz: Dogecoin %9 Artarken, Fantom %15’lik Bir Patlama Yaşadı!

Kripto piyasasında Bitcoin, 16.000 doları korumayı başarırken, FTM ve DOGE bugünün en iyi performans gösterenleri oldu.

Bitcoin dün yaklaşık bir hafta içinde ilk kez 16.000 dolara düştü, ancak sıçradı ve birkaç yüz doları toparladı.

Dogecoin, Litecoin ve Fantom dahil olmak üzere bazı altcoinler BTC’den daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin 16.000 Dolara Dokundu

Geçen hafta, Bitcoin’i birkaç gün içinde 16.500 dolardan iki yılın en düşük seviyesi olan 15.500 dolara düşüren şiddetli bir fiyat düşüşü gördü. Boğalar bu düşüşü yakaladı ve BTC’yi kuzeye doğru itti. Varlık 16.000 $’ın üzerine çıktı ve hatta çalışma haftasının sonunda 17.000 $’a meydan okumaya çalıştı, ancak boşuna.

Hafta sonu tanıdık bir hareketlilik eksikliği ile geldi. Bir öncekine benzer şekilde, Bitcoin sakinleşti ve neredeyse tamamı için 16.500 dolar civarında durdu.

Pazartesi günü, kripto para birimi 16.000 dolara düştüğünde ve raporların reşit olmayanların teslim olmaya yakın olduğunu iddia etmesiyle sonunda o yuvarlak numaralı çizgiye dokunduğunda durum değişti.

Ancak BTC bu noktada iyi tepki verdi ve şu anki yaklaşık 16.500 $ seviyesine sıçradı. Bu, daha küçük Bitcoin yatırımcılarının FTX destanını takiben büyük porsiyonlar biriktirdiğini öne süren zincir üstü analizin ortasında geldi.

kripto
kripto piyasa analiz: dogecoin %9 artarken, fantom %15'lik bir patlama yaşadı! 3

FTM, DOGE ve LTC Öne Çıkıyor

Alternatif paralar, özellikle Solana, Binance Coin ve Litecoin olmak üzere dün bazı önemli fiyat düşüşleri yaşadı. Şimdi manzara oldukça farklı görünüyor.

24 saat önce %6 düştükten sonra LTC şimdi %6,6 arttı ve 75 doların üzerinde işlem görüyor. Varlığın geçen hafta altı ayın zirvesini çizdiğini hatırlayın.

BNB, gün içindeki %3’lük artışın ardından 300 doları geri aldı. Ripple, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu, OKB ve Solana da daha büyük başlıklı altslardan biraz yeşil renkte.

Dogecoin, ilk 10 içinde en iyi performansı gösteren isim. DOGE %8,5 arttı ve 0,1 doların üzerinde yer alıyor.

Fantom’un yerel tokeni ilk 100’den en fazla yükselen oldu. FTM bir günde yaklaşık %15 değer kattı ve 0,2 doların kuzeyinde işlem görüyor.

Kripto piyasası değeri dünden bu yana 15 milyar doları geri kazandı ve şu anda 835 milyar dolarda bulunuyor.

kripto
kripto piyasa analiz: dogecoin %9 artarken, fantom %15'lik bir patlama yaşadı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.