Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin (BTC) 17.000 Doların Altına Düşerken, TON Coin %10 Yükseldi!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin (BTC) 17.000 Doların Altına Düşerken, TON Coin %10 Yükseldi!

Kripto para piyasası, son 24 saat boyunca nispeten sakin kaldı ve yarının CPI açıklaması ve SBF’nin ifadesine hazırlanıyor.

Piyasa, belki de hafta boyunca bazı büyük olayların olacağı beklentisiyle oldukça olaysız olmaya devam ediyor. Toplam kapitalizasyon 880 milyar doların altına düştüğü için Bitcoin’in fiyatı 17 bin doların altına düştü.

Bitcoin 17 Bin Doları Kaybetti

Ayılar devreye girip onu bir kez daha gıpta ile bakılan seviyenin altına ittiği için Bitcoin’in fiyatı 17.000 doların üzerinde herhangi bir başarı elde edemedi. Bununla birlikte, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, hareketlilik şu anda ortadan kalktığı için genel fiyat hareketi nispeten hareketsiz durumda.

kripto
kripto piyasa analiz: bitcoin (btc) 17.000 doların altına düşerken, ton coin %10 yükseldi! 3

Payını tüm pazarınkine göre takip eden BTC hakimiyeti, son 24 saat içinde biraz arttı ve bu, ana kripto para biriminin karşılaştırmalı olarak daha iyi olduğunu gösteriyor.

Altcoinler Resmen Kanıyor

Üst üste ikinci gün altcoin tablosu bu kez düne göre biraz daha fazla düşüş kaydetti. Altcoin piyasasının mücadelelerini gösteren aşağıdaki ısı haritası çoğunlukla kırmızıya boyanmıştır.

kripto
kripto piyasa analiz: bitcoin (btc) 17.000 doların altına düşerken, ton coin %10 yükseldi! 4

BNB, XRP, ADA, MATIC, DOT ve ATOM’un tümü %2 ile %3 arasında düşüşler gösterirken, LTC, SHIB, TRX, SOL, UNI ve AVAX gibi diğerleri daha da düştü. Büyük altcoinler arasında en çok Dogecoin kaybetti, gün için 8,5 düşüşle işlem görüyor.

Öte yandan, bugünün ilk 100’den en iyi performans göstereni olan Telegram Open Network’ün (TON) yerel kripto para birimine sahibiz. %10 arttı, bu, durgun pazar düşünüldüğünde çok etkileyici. KAVA da gün içinde %10 artışla orada.

FLOW en kötü performansı sergiliyor ve DOGE ile birlikte kripto para birimlerinin her biri yaklaşık %8,5 düştü. Katar’daki Dünya Kupası çevresinde süregelen abartıya rağmen CHZ de bu listede yer alıyor.

Sonuç olarak, piyasa, belki de Sam Bankman-Fried’in ABD Kongresi önünde yapacağı beklenen ifadeyle birlikte yarınki Tüketici Fiyat Endeksi açıklaması beklentisiyle hareketsizdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.