Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 8 Günün En Yüksek Seviyesine Ulaşırken, Solana Haftada %40 Arttı!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 8 Günün En Yüksek Seviyesine Ulaşırken, Solana Haftada %40 Arttı!
Stock Market Chart, Beautiful 3d Animation of Japanese Candlestick Graph in TimeLapse. Seamless Looping Ultra HD 4K 3840x2160

Bitcoin’in 14. doğum günü, bu yıl ilk kez neredeyse 17.000 dolara yükselen varlık için bazı olumlu fiyat dalgalanmaları getirdi.

Ethereum birkaç haftanın en yüksek seviyesine ulaşırken, BNB 250 doların kuzeyinde.

Solana ve Lido liderliğindeki bazı altcoinler kayda değer kazançlar kaydetmeye devam ediyor.

Yaklaşık bir hafta önce, ağ çevresinde art arda gelen birkaç olumsuz gelişme ve yerel token’ın benimsenmesinin ardından Solana sert bir düşüş yaşıyordu. Doruk noktası, SOL birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 8 doların biraz altına düştüğünde geldi.

Ancak, Solana’da başlatılan yeni bir NFT projesi ve biraz şaşırtıcı bir şekilde Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’den gelen olumlu yorumlar arasında manzara değişmeye başladı.

SOL hızla yükseldi ve şu an itibariyle 13,5 doların üzerine fırladı. Bu, varlığın haftalık ölçekte %40 ve en düşük seviyesi olan 8 dolardan bu yana %60’tan fazla arttığı anlamına geliyor.

LDO, son yedi günde %45 artışla bir başka önemli kazanç sağladı. Bu, projenin tek bir DeFi projesinde kilitlenen TVL açısından lider olmasıyla geldi.

NEAR protokolü ve Ethereum Classic günlük ölçekte çift haneli artışlarla sırasıyla 1.5$ ve 18$’a sıçradı.

Daha büyük sermayeli altcoinler de bazı önemli kazanımlar gördü. Ethereum %3 arttı ve 1.250 dolardan işlem görüyor, BNB ise günlük %4’lük artışın ardından 250 doları geri aldı. Cardano değerin %5’ini ekledi ve 0,265 dolardan işlem görüyor.

Kripto piyasası değeri günlük 15 milyar dolar arttı. Metrik şu anda 820 milyar dolara yakın.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 8 günün en yüksek seviyesine ulaşırken, solana haftada %40 arttı! 3

Bitcoin 8 Günün En Yüksek Seviyesini Görüyor

Birincil kripto para birimi, oldukça şiddetli geçen 2022’nin son gününde 16.400 doların altına düştüğünde zarar gördü. Sonraki saatlerde biraz toparlandı ve 1 Ocak’ta 16.500 dolar civarında oldukça sakindi.

Sonraki iki gün içinde bir miktar değer kazanmaya başladı ve 16.700 dolara sıçradı. Kripto para biriminin 14. doğum günü olan dün, fiyat 17.000 doların biraz altına yükseldi.

Bu, varlığın 27 Aralık’tan bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu. Bu seviyenin üstesinden gelememesine ve yaklaşık 100 dolar geri çekilmesine rağmen, BTC günlük ölçekte hala yeşil renkte.

Bununla birlikte, altcoinlerin yükselişinin ardından pazar hakimiyeti darbe aldı ve %39,6’ya düştü. Metrik, sadece birkaç gün önce %40’ın kuzeyindeydi.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 8 günün en yüksek seviyesine ulaşırken, solana haftada %40 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.