Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 28 Bin Doları Geri Alırken, Stacks Günün En İyisi Oldu!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 28 Bin Doları Geri Alırken, Stacks Günün En İyisi Oldu!

Bitcoin fiyatları, geçtiğimiz günlerde 28.000 $’ın altına düştü ancak varlık, kısa bir süre içinde toparlandı ve hatta son saatlerde 28.500 $ seviyesine kadar yükseldi. Bu düşüş, kısa süreli bir olay olarak görünüyor.

Stacks, son 24 saat içinde harika bir performans sergileyerek en iyi token oldu.

Altcoin piyasası da biraz yeşil renk görüyor. LDO, dünkü kayıpların bir kısmını geri kazanırken, STX en büyük yükselişi kaydetti.

BTC 28.000 Doların Üzerine Çıktı

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Binance CEO’sunu çevreleyen sahte haberler nedeniyle Bitcoin’de büyük bir dalgalanma yaşandı ve fiyatı binlerce dolar aşağı çekti. Ancak sonraki günlerde, kripto para birimi daha sakin bir performans sergileyerek toparlanmaya başladı.

Bitcoin, Çarşamba günü 29.000 doların biraz altına yükselerek haftanın zirvesine ulaştı. Ancak ayılar piyasayı ele geçirdi ve varlığı aşağı doğru çekti, bu da Bitcoin’i yaklaşık 28.000 dolara geri çekti ve birkaç gün boyunca bu seviyede kaldı.

Hafta sonu daha istikrarlı bir seyir izleyen Bitcoin, 27.800 – 28.200 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördü. Ancak dün fiyatlar bir kez daha dip seviyelere geriledi. Sonraki saatlerde, Bitcoin kayda değer bir yükseliş başlattı ve kısa bir süre için 28.500 doların üzerine çıktı. Şu anda biraz gerilese de, kripto para birimi hala 28.000 doların üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri bir kez daha 550 milyar dolar civarında ve altcoinlerin piyasa hakimiyeti %46’nın biraz üzerinde.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 28 bin doları geri alırken, stacks günün en i̇yisi oldu! 3

STX %7 Yükseldi

Dün birçoğu kırmızıda olan altcoinler, bugün küçük kazançlarla yeşil renge büründü. Ethereum, gün içinde %1,5 artarak 1.860 dolar seviyesinde işlem görüyor. Geçen hafta 1.950 doların üzerinde sekiz ayın en yüksek fiyat etiketini gören ikinci en büyük kripto para birimi oldu.

Binance Coin (%1,1) 310 doların üzerinde işlem görüyor. Ripple, Cardano, Dogecoin, MATIC, Solana, Polkadot, Litecoin, Shiba Inu, Tron ve Avalanche benzer kazançlar kaydetti.

Dün en kötü performans gösterenlerden biri olan LDO, bugün %3,5 artışın ardından 2,4 dolarda işlem görüyor.

Stacks’in yerel belirteci, bugün %7’lik önemli bir artışla en çok kazanan oldu. Sonuç olarak, STX şu anda 0,85 dolardan işlem görüyor. Ancak, Ordinals NFT’leri etrafındaki heyecan sırasında STX’in 1 doların çok ötesine geçtiğini belirtmek gerekir.

Toplam kripto piyasası değeri dünkü kayıplarını sildi ve yeniden 1.185 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 28 bin doları geri alırken, stacks günün en i̇yisi oldu! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.