Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 23.000 Doların Altına Düşerken, Dogecoin %8 Artış Sağladı!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 23.000 Doların Altına Düşerken, Dogecoin %8 Artış Sağladı!

Dogecoin, Twitter ile ilgili en son Musk duyurusundan hemen sonra pompalandı.

Dün 24.000 doları geçemeyen Bitcoin ciddi bir dalış yaptı ve bir noktada 1.500 doların üzerine düştü.

Çoğu altcoin dün olduğu gibi bugün de kırmızıda. Ancak Dogecoin, Twitter cephesinde yer alan haberlerin ardından bugünün en iyi performans göstereni olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin 23 Bin Doların Altında

Daha öncede bildirdiği gibi, Ocak 2023, varlığın bir yılı aşkın süredir en iyi performans gösteren ayı olma yolunda. Bunun nedeni, Bitcoin’in yılın başında 17.000 doların altında olması ve sonraki 31 gün içinde kabaca %40 oranında fırlamasıdır.

Dün, boğalar 24.000 dolardan birkaç santim uzaklaşmayla sonuçlanan başka bir etkileyici yükseliş başlattığında daha da yüksekti. Bu, BTC’nin 2022 Ağustos ortasından bu yana en yüksek fiyat noktası oldu.

Bununla birlikte, ayılar varlıklarını hemen hatırlattı ve Bitcoin’i neredeyse anında güneye itti. Sonraki saatlerde kripto para birimi 23.000 dolara düştü ve gün içi en düşük seviyesi olan 22.400 dolara (Bitstamp’ta) düşmeye devam etti.

O zamandan beri bir miktar toparlanmasına rağmen, BTC hala 23.000 doların altında mücadele ediyor. Piyasa değeri 440 milyar dolara düştü ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti küçük bir darbe aldı ve şu anda %42,4’te.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 23.000 doların altına düşerken, dogecoin %8 artış sağladı! 3

DOGE %8 Yükseldi

Çoğu altcoin, geçen haftanın sonunda etkileyici kazanımlar elde etti, ancak şimdi trendler değişti. Ethereum hafta sonu boyunca 1.600 doların oldukça üzerine çıktı, ancak iki gün üst üste fiyat düşüşleri onu şu an itibariyle 1.570 dolara itti.

Ripple, Cardano, Polygon, OKB, Solana, Polkadot ve Avalanche da daha büyük başlık altlarından biraz kırmızı renkte.

Binance Coin, Shiba Inu ve Litecoin, önemsiz kazançlar sağlayan birkaç istisna arasında yer alıyor. Ancak Dogecoin, günümüzün en iyi performans göstereni olarak öne çıkıyor. Elon Musk, Twitter’ın yakında kripto ödemelerini entegre edebileceğini ima ettiğinden, DOGE %8 arttı.

Bununla birlikte, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri, bir günde 15 milyar doları aştı ve CMC’de 1.040 trilyon dolara düştü.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 23.000 doların altına düşerken, dogecoin %8 artış sağladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.