Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doların Altında Kalırken, Helium %27 Yükseldi!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doların Altında Kalırken, Helium %27 Yükseldi!

Bitcoin, çok az veya hiç hareket göstermeye devam ediyor ve 17.000 doların altında kaldı.

Bugünün en önemli kazancı, neredeyse %30 oranında yükselen Helyum.

Çoğu altcoin, özellikle daha büyük kapaklar olmak üzere günlük ölçekte oldukça durgun. Buna karşılık Helium, alt büyük altlardan çift haneli artışlar kaydetti.

Bitcoin 17.000 Dolarda Başarısız Oldu

Geçen hafta 18.000 doları aşan kısa yolculuğunun ardından, Bitcoin yörüngesini tersine çevirdi ve bir şekilde hızla değer kaybetmeye başladı. Bu, fiyatın 17.000 $ ‘a ve altına düşmesine neden oldu.

En şiddetli düzeltme, bu haftanın başlarında, birincil kripto para biriminin üç haftanın en düşük seviyesi olan 16.300 $ ‘a düştüğü zaman geldi. Ancak boğalar varlıklarını hatırlattı ve varlığı kuzeye birkaç yüz dolar itti.

Sonuç olarak, Bitcoin 21 Aralık’ın erken saatlerinde 17.000 doları düşürmeye çalıştı ancak durduruldu. Sonraki ret, değişken olmayan bir ticaret gününün ardından varlığı şu anda bulunduğu seviyenin altına geri çekti.

Bu nedenle, BTC’nin piyasa değeri 325 milyar dolar civarında kaldı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %40’ta bulunuyor.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 17.000 doların altında kalırken, helium %27 yükseldi! 3

Helium Şovu Çalıyor

Genellikle doğası gereği daha değişken olsa da, altcoinler de Coinbase’in gelecek yıl da zarar görebileceklerine dair uyarısıyla son birkaç gündür durdu. Ethereum 1.200 dolar seviyesini korumayı başardı ve bir kez daha onun birkaç santim üzerinde oturuyor.

Ripple, Dogecoin, Cardano, OKB, Tron, Shiba Inu ve Litecoin de %1,5’e varan kazançlarla hafif yeşilde.

Binance Coin ve Polygon ise bunun aksine önemsiz kayıplar kaydetti. Terra Classic, değerin %5’ini ekleyerek piyasa değerine göre ilk 50 kripto para arasında en çok sıçrayan oldu.

İlk 100 dijital varlıktan en çok helyum kazandı. HNT bir günde %27’nin üzerinde fırladı ve 2 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, genel olarak, kripto piyasası değeri de 800 milyar doların biraz üzerinde kaldı.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 17.000 doların altında kalırken, helium %27 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.