Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doları Aşarken, Binance Coin Bir Gecede %5 Düştü!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doları Aşarken, Binance Coin Bir Gecede %5 Düştü!

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde özellikle olaylı olduğu ortaya çıkan toparlanma ipuçları gördü. Bitcoin bir kez daha 17 bin doları aşarken, toplam kapitalizasyon yaklaşık 880 milyar dolara ulaştı.

BNB, Binance’e yönelik devam eden olumsuzluk fırtınasının ortasında darbe aldı. Bu arada, boğalar pes etmeye isteksiz olduğundan BTC’nin fiyatı 17 bin doları aştı.

Bitcoin’in 17.000 Dolarlık Savaşı

Görünüşe göre Bitcoin boğaları, ayıların aşağı yönlü önemli hareketler başlatmasını engelleyerek 17.000 $ seviyesini korumaya kararlı.

Dün, fiyat bu seviyenin altına düştü, ancak alıcılar bunu telafi etmekte hızlı davrandılar ve fiyatı tekrar üzerine çıkardılar. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %1,4’lük bir artış grafiği çizerek yaklaşık 17.300 $’da bulunuyor.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 17.000 doları aşarken, binance coin bir gecede %5 düştü! 3

Bunun sektördeki büyük gelişmelerin olduğu bir zamanda geldiğini belirtmekte fayda var. Sam Bankman-Fried, ABD Hükümeti’nin talebi üzerine Bahamalar’da daha önce tutuklanmıştı. Tutuklanmayı açıklayan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bahamalar ve Amerika Birleşik Devletleri, FTX ile bağlantılı, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip. Amerika Birleşik Devletleri bireysel olarak SBF’ye karşı suç duyurusunda bulunurken, Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yerlerdeki yasa uygulama ve düzenleyici ortaklarının devam eden işbirliğiyle FTX’in çöküşüne ilişkin kendi düzenleyici ve cezai soruşturmalarına devam edecek.”

BNB Düşüşte

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e karşı devam eden bir olumsuzluk fırtınası var gibi görünüyor. Dün bir Reuters raporu, bazı ABD savcılarının sözde borsa ve CEO’su aleyhine dava açmak istediğini söyleyen kaynaklardan alıntı yaptı. Ancak kaynaklar, aynı soruşturmadaki diğer savcıların daha fazla delile ihtiyaç olduğunu düşündüklerini de söylediler. Her durumda, 2018’de başlayan bir dava ile ilgilidir.

Bugün CZ, bir USDC para çekme talebi akışı olduğunu ve birkaç saat sonrasına kadar açılmayacak olan bir New York bankasından geçmek zorunda oldukları için bunların hemen işleme alınmadığını açıkladı. Ayrıca, kullanıcıların USDT veya BUSD gibi diğer stabilcoinleri çekmekte özgür olduklarına dair güvence verdi.

Her halükarda bu, şu anda son 24 saatte %5’in üzerinde düşüş yaşayan Binance Coin‘in fiyatını olumsuz etkiledi.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.