Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17 Bin Dolar Gerisinde Durulurken, Solana 10 Günün En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 17 Bin Dolar Gerisinde Durulurken, Solana 10 Günün En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin saatler önce 17.000 dolara meydan okumaya çalıştı ancak en azından şimdilik yaklaşma şansı bulamadan durduruldu.

Solana’nın fiyat performansı, Vitalik Buterin’in yorumlarından bu yana oldukça olumlu.

Son kayıplarını ve LDO’yu kurtarmaya devam eden Solana dışında, altcoinler dünkü etkileyici kazançlarından bu yana sakinleşti.

Bitcoin 17.000 Dolara Yaklaştı

2022’nin sonu, hafta boyunca birkaç yüz dolar kaybettikten sonra 16.500 dolar civarında kalan birincil kripto para birimi için alışılmadık şekilde sakindi.

Yeni yılın ilk günü de benzer bir hareketlilik eksikliği getirse de dün manzara değişmeye başladı. 2023 için oldukça umut verici bazı tahminlerin ortasında, BTC neredeyse %2 değer kattı ve 5 günün en yüksek seviyesi olan 16.750 doların biraz üzerine çıktı.

Varlık saatler sonra biraz yükseldi ancak 17.000$’a meydan okuma şansı bulamadan durduruldu. Hal böyle olunca artık tanıdık bir zeminde kalıyor.

Piyasa değeri 320 milyar doların üzerinde kalırken, alternatif madeni paralar üzerindeki hakimiyeti %40’ın biraz altında.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 17 bin dolar gerisinde durulurken, solana 10 günün en yüksek seviyesine ulaştı! 3

SOL Yükselişe Devam Ediyor

Solana, eski SBF liderliğindeki kripto imparatorluğu ile ilişkisi göz önüne alındığında, FTX-Alameda çöküşünün en çok etkilenen kurbanlarından biri oldu. 2022’nin son birkaç günü de şiddetli geçti ve SOL yaklaşık bir ay içinde ilk kez 8 dolara düştü.

Olumsuz fiyat performanslarına rağmen, Ethereum’dan Vitalik Buterin’in o sırada Solana için bazı olumlu yorumları vardı. O zamandan beri, varlık piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterdi ve şu anda 12 dolara yakın işlem görüyor. Bu, SOL’un günler içinde kabaca %50 arttığı anlamına gelir.

Lido’nun yerel kripto para birimi, protokolün TVL açısından önde gelen DeFi projesi olarak MakerDAO’yu geride bırakmasının ardından şimdi bir başka etkileyici kazanç elde ediyor. LDO %7 arttı ve 1,25 dolara yakın.

Terra Classic (LUNC) son 24 saatte %5’in üzerinde artışla 0,0002$’a yaklaştı.

ETH’nin 1.200 doların biraz üzerinde olması ve Binance Coin’in 250 doların yakınında işlem görmesi ile daha büyük hacimli altcoinler dünkü kazanımlarından bu yana durdu.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri 800 milyar doların üzerinde kaldı.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 17 bin dolar gerisinde durulurken, solana 10 günün en yüksek seviyesine ulaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.