Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 16.000 Dolara Düşerken, Solana (SOL), BNB, Litecoin (LTC) %6 Geriledi!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 16.000 Dolara Düşerken, Solana (SOL), BNB, Litecoin (LTC) %6 Geriledi!

Litecoin kısa süre önce altı ayın en yüksek seviyesini gördü ancak şu anda yaklaşık %7 düştü.

Herhangi bir önemli hareket olmaksızın birkaç günlük yatay ticaretin ardından, Bitcoin doğrudan güneye yönelerek 16.000 dolara düştü.

Solana, Binance Coin ve son zamanlarda yüksek uçan Litecoin dahil olmak üzere bazı alternatif para birimleri günlük ölçekte daha da düştü.

Bitcoin Düşüyor

Birincil kripto para birimi, yaklaşık 15.500 $ ile iki yılın en düşük seviyesine düştüğü hareketli bir çalışma haftası geçirdi. Boğalar bu noktada hızlandı ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

BTC’nin 16.000 doları geri almasına yardımcı oldular ve birkaç gün sonra neredeyse 17.000 dolara çıkardılar. Ancak varlık, önceki denemelerin çoğunda olduğu gibi bu noktada başarısız oldu.

Bu nedenle, Bitcoin tanıdık bir manzara olan 16.500 dolara geri döndü ve orada dondu. Hafta sonu boyunca önemli işlem hacimlerinin olmaması yardımcı olmadı ve BTC hepsi için orada kaldı.

Ancak Pazartesi başladığında, kripto para birimi saatler içinde birkaç yüz dolar kaybederek düşmeye başladı. BTC, 16.000 doların altına düşmeye yaklaştı, ancak en azından şimdilik bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Bununla birlikte, madencilerin yakında teslim olması durumunda Bitcoin’in değerinin daha da düşebileceğine dair uyarılar var.

Piyasa değeri 310 milyar dolara düştü, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti bir nefes aldı ve yeniden %38’e çıktı.

litecoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 16.000 dolara düşerken, solana (sol), bnb, litecoin (ltc) %6 geriledi! 3

Litecoin, BNB ve Solana Sert Düşüş

Çoğu altcoin, son birkaç gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi, ancak bazıları için manzara şimdi değişti.

Binance Coin, Cumartesi günü üç haftanın en yüksek seviyesini görerek son zamanlarda en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. Ancak şimdi BNB %6 düştü ve 300 doların altına düştü.

Litecoin geçen hafta altı aylık bir zirve gördü, ancak günlük %6,5’lik bir düşüş onu 72 dolara çıkardı. FTX fiyaskosunun ortaya çıkmasından bu yana en kötü performans gösterenler arasında yer alan Solana, gün içinde %6 düştü ve 14 doların oldukça altında işlem görüyor.

Ethereum, %3,5’lik bir düşüşün ardından 1.200 dolar çizgisini kaybetti. Ripple, Dogecoin, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu ve OKB de günde %5’e varan kayıplarla kırmızıda.

Sonuç olarak, kripto piyasası değeri bir günde 20 milyar dolardan fazla buharlaştı ve metrik şu anda 820 milyar doların altında.

litecoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 16.000 dolara düşerken, solana (sol), bnb, litecoin (ltc) %6 geriledi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.