Kripto Para Piyasasında Fırtına: Son Bir Haftada Meydana Gelen Kan Banyosunun Ayrıntıları!

Kripto Para Piyasasında Fırtına: Son Bir Haftada Meydana Gelen Kan Banyosunun Ayrıntıları!

Kripto para dünyasında, uzun süredir beklenen bir çöküş yaşandı bu hafta. Uzun bir süre yatay seyir izleyen Bitcoin, düşüş trendine girerken, bu düşüşte XRP’nin öncülük ettiği gözlemlendi.

Son haftalarda sakin sularında seyreden kripto piyasası, son bir haftada tam anlamıyla karıştı. 18 Ağustos’un sabah saatlerine gelindiğinde piyasada yaşanan sert dalgalanmalarla Bitcoin, son 24 saatte %7,6 değer kaybederek haftalık bazda %11 düştü. Bu düşüş sonucu 1 milyar doların üzerinde kaldıraçlı işlem tasfiye edildi, en çok tasfiye edilen işlemler uzun pozisyonlarda yaşandı.

Ancak sadece Bitcoin değil, kripto piyasasının geneli de bu rüzgardan nasibini aldı. Piyasa genelinde toplam değer, 1,1 trilyon doların altına düştü ve bu düşüşle beraber 110 milyar dolarlık bir erime yaşandı. Ethereum ve Binance Coin sırasıyla %10 ve %9,7 değer kaybederken, XRP’nin %20’lik düşüşü dikkat çekti. Bu sert düşüş, SEC’nin Ripple hakkında yaptığı temyiz başvurusu onayıyla ilişkilendiriliyor.

kripto para haberleri
kripto para piyasasında fırtına: son bir haftada meydana gelen kan banyosunun ayrıntıları! 2

Önümüzdeki haftalar SEC ile Ripple arasındaki dava sürecinin ne yönde ilerleyeceği merak konusu. Ancak, kripto piyasasında genel bir değer kaybı söz konusu olsa da bazı kripto paraların değeri arttı. Özellikle THORChain ve Toncoin bu dönemde değer kazanmayı başaran ender kripto paralardı. Ancak genel olarak, çoğu kripto para birimi %5 ila %25 arasında değişen oranlarda düşüş yaşadı.

Kripto piyasasında yaşanan bu dalgalanmalara rağmen, kripto para saklama şirketi BitGo’nun 100 milyon dolarlık yatırım alarak değerlemesini 2 milyar dolara çıkarması, kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına olan ilgisinin sürdüğüne işaret ediyor.

Piyasa Özeti:

 • Piyasa Değeri: 1,09 trilyon dolar
 • 24 Saatlik Hacim: 118 milyar dolar
 • BTC’nin Piyasa Hakimiyeti: %46.4
 • BTC Fiyatı: 25.725 dolar
 • ETH Fiyatı: 1.644 dolar
 • BNB Fiyatı: 217 dolar

Haftanın Başlıca Kripto Gelişmeleri:

 • SEC-Ripple Davasında Yeni Adımlar: Ripple ile SEC arasındaki dava sürecinde son gelişmeleri derledik.
 • Bitcoin vs Ethereum: DeFi Geliştiricisi Hangisini Tercih Ettiğini Açıklıyor.
 • BitGo, 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı: BitGo’nun yeni değerlemesi 2 milyar dolar.
 • Genesis ve FTX Arasında 175 Milyon Dolarlık Anlaşma.
 • Shibarium Lansmanı: Beklentiler karşılanamadı, eleştiriler artıyor.
 • Donald Trump’ın Kripto Serveti: Eski ABD Başkanı’nın Ethereum cüzdanında bulunanlar şaşırtıcı!

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.