Kripto Haberleri: Rus Milletvekilleri Devlet Destekli Kripto Borsası Kurmak İstiyor!

Kripto Haberleri: Rus Milletvekilleri Devlet Destekli Kripto Borsası Kurmak İstiyor!

Yerel medya Vedomosti’nin 23 Kasım’da bildirdiğine göre, Rus milletvekilleri ülkenin ulusal bir kripto borsası başlatmasına olanak tanıyan bir değişiklik tasarısı üzerinde çalışıyorlar.

Rusya’nın Kripto Borsa Hareketi

kripto

Tartışmalara isimsiz bir katılımcı, milletvekillerinin ülkenin kripto düzenlemeleri için gerekli değişiklikler konusunda piyasa paydaşlarıyla temas halinde olduğunu ortaya çıkardı. Rapora göre, yasa koyucular, üst makamlara sunulmadan önce piyasa oyuncularının tutumlarını dikkate alan bir taslak belge istiyor.

Taslağın, ülkenin Maliye Bakanlığı ile birlikte Rusya Merkez Bankası’nın onayını alması gerekecek.

Bu planla Rusya, kripto para birimlerini devlet kontrolü altına almayı hedefliyor. Ekonomi Politikası Komitesi üyesi Sergei Altukhov şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin var olmadığını söylemenin bir anlamı yok, ancak sorun şu ki, devlet düzenlemesi dışında büyük bir akış içinde dolaşıyor.”

Althukov, ülkede kripto para birimlerini yasal hale getirecek ve “oyunun kurallarını düzenleyecek” koşulların oluşturulmasına ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Temmuz ayında, Duma Finansal Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, Rusya’nın Moskova Borsasının bir parçası olacak ulusal bir kripto borsası oluşturabileceğini ima etti.

Son zamanlarda, Rus hükümeti, Batılı süper güçler tarafından kendisine uygulanan yaptırımları atlatmak için birkaç kripto yanlısı faturayı ilerletiyor.

Eylül ayında, Rus mali düzenleyicileri, uluslararası ödemeler için kripto para biriminin kullanılmasına izin vermeyi kabul etti. Bunun dışında kripto madenciliği faaliyetlerini ve bu tür kripto para birimlerinin satışını yasallaştıracak bir yasa tasarısı da Duma’da tanıtıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.