Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Solana, Binance Coin ve Luna

Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Solana, Binance Coin ve Luna
0

Ethereum (ETH) Analiz

ETH %17’nin üzerinde toplanarak çok iyi bir hafta geçirdi. Bugün, kripto para birimi kritik direnci 2.800 dolarda kırdı ve fiyat 3.000 dolardaki bir sonraki hedefe doğru yükselmeye hazır görünüyor. Bu son yükseliş, ETH’nin dün kilit destek seviyesini 2.500 dolarda yeniden test etmesinden sonra geldi.

Bu fiyat hareketi düzeltmeye son veriyor ve piyasaya belirli bir iyimserlik getiriyor. Anahtar soru, ETH’nin şimdi 3.000 dolarlık direncin ötesine geçip geçemeyeceğidir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, en son kazanımları pekiştirecek ve daha önemli bir toparlanmanın kapısını aralayacaktır.

Ancak, bu son baskının hacmi o kadar etkileyici değil. Fiyat yükseldikçe, yükseliş momentumu yoğunlaşmalıdır, aksi takdirde fiyat, satıcılar tarafından kilit dirençte reddedilebilir. Önümüzdeki hafta, ETH’nin bir sonraki hamlesi konusunda belirleyici olacak.

analiz
kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, solana, binance coin ve luna 6

Ripple (XRP) Analiz

Geçen hafta XRP, fiyatın yanlamasına hareket ettiği ve mevcut aralığından kopacak momentumdan yoksun olduğu düz bir trendden muzdaripti. 0,65 dolarlık direnç ve 0,58 dolarlık destek, kripto para birimini kontrol altında tuttu ve boğaların veya ayıların kırılma girişimleri durduruldu.

En son kilit destek seviyesinin altına düşme denemesi başarısız oldu ve boğalar fiyatın kontrolünü tekrar ele geçirdi ancak XRP’yi önemli dirence zorlayamıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, son yedi gün içinde XRP fiyatı sadece %1 arttı.

Bu gönderi sırasında, XRP momentumdan yoksun ve hacim düz görünüyor. Bu, yakın vadede önemli bir hamleyi olası kılmaz. BTC ve ETH büyük bir kırılma yaşarsa, XRP önümüzdeki hafta bu aralıktan çıkmayı deneyebilir. Aksi takdirde, yatay trendin devam etmesi muhtemeldir.

analiz
kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, solana, binance coin ve luna 7

Solana (SOL) Analiz

SOL iyi bir hafta geçirdi ve son yedi gün içinde önemli bir direnç olan 100 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Şimdi, fiyat bu seviyenin hemen üzerinde konsolide oluyor ve haftayı %17’lik etkileyici bir artışla kapatıyor.

SOL için şu anda en büyük zorluk, 130 dolardan bir sonraki kilit dirence doğru yükselip yükselemeyeceği. Mevcut fiyat hareketi ve göstergeler, bu kilit seviyeye doğru bir devamı destekliyor, ancak bu yazının yazıldığı sırada bunun üzerinde bir kırılma pek olası görünmüyor.

Geleceğe bakıldığında, SOL, en son düzeltmeden kaynaklanan kayıplarını telafi etmek için iyi bir konumda ve mevcut hacim, piyasanın yükseliş yönünü destekliyor. Bu pozitif momentum korunduğu sürece, kripto para birimi yükselmeye hazır görünüyor.

analiz
kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, solana, binance coin ve luna 8

Binance Coin (BNB) Analiz

BNB 400 doların altına düştükten sonra, fiyat nihayet 335 dolar seviyesinde destek buldu ve bu da şimdiye kadar kripto para biriminin düşmesini durdurdu. XRP’ye benzer şekilde, son yedi gündeki fiyat hareketi sabitti ve BNB dolar değerinin %3’ünü kaybetti.

Şu anda, BNB konsolide oluyor ve önümüzdeki hafta 418 dolardan kilit dirence doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. BNB gelecekte daha yükseğe çıkacaksa, bu seviyeyi geri almak çok önemli olacaktır. Öte yandan bir başarısızlık, konsolidasyonun çok daha uzun sürebileceği anlamına gelir.

Göstergeler şu anda boğaları destekliyor, ancak fiyat kilit dirence doğru hareket ettikçe bu önyargı yakında teste tabi tutulabilir. Her iki durumda da, son fiyat hareketi göz önüne alındığında, BNB’nin çok daha aşağı düşmesi pek olası değil ve önümüzdeki hafta bir yükseliş eğilimi daha muhtemel görünüyor.

analiz
kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, solana, binance coin ve luna 9

Terra (LUNA) Analiz

Luna’nın düşüş trendi geçen hafta sona erdi ve fiyat bulma desteği 45$ civarında. Şimdi, kripto para birimi, fiyatın son birkaç gün içinde yükselmesini engelleyen 54 dolarda kilit direncin altında geziniyor. Genel olarak, Luna’nın haftalık performansı %6’lık bir düşüşle zayıftı.

Göstergeler henüz yükselişe geçmedi ve Luna, kilit direnç altında konsolide görünüyor. Bununla birlikte, RSI günlük zaman diliminde daha yüksek dipler yapıyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde bu fiyat hareketi korunursa MACD yükseliş geçişi yapabilir.

İleriye bakıldığında, Luna’nın 54 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma girişiminde bulunması muhtemel ve başarılı olması halinde toparlanabilir. Bununla birlikte, mevcut hacim zayıf ve şu anda bir kırılma olası görünmüyor. Bir koparma girişiminde bulunmadan önce Luna’nın birkaç gün daha konsolidasyona ihtiyacı olabilir.

analiz
kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, solana, binance coin ve luna 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap