Kripto Fiyat Analizi 4 Mart: Ethereum, Ripple, Luna, Cosmos ve Near Protocol

Kripto Fiyat Analizi 4 Mart: Ethereum, Ripple, Luna, Cosmos ve Near Protocol
0

Ethereum (ETH) Analiz

Haftanın cesaret verici bir başlangıcından sonra, ETH’nin momentumu Çarşamba günü düşüşe geçti ve o zamandan beri fiyat kritik desteğe doğru 2.500 dolardan düşüyor. Genel olarak, son yedi gün içinde kripto para birimi %5.7 fiyat artışı sağlamayı başardı. Ancak bu düzeltme yakında bitmezse, son zamanlardaki kazanımların çoğu kaybedilecek.

3.000 dolardaki ret nedeniyle, ETH şimdi oldukça zayıf görünüyor ve daha düşük bir zirve yaptı. Alıcılar desteği savunmak zorunda. Aksi takdirde daha da düşebilir. Göstergeler de geriliyor ve iyimserlik hızla azalıyor.

İleriye baktığımızda, yeni bir kırılma girişiminden önce fiyat kolayca 2.500 $ seviyesine düşebilir. Piyasa düşüş eğilimini sürdürürse, düzeltmenin daha derin olması muhtemeldir.

analiz
kripto fiyat analizi 4 mart: ethereum, ripple, luna, cosmos ve near protocol 6

Ripple (XRP) Analiz

Son iki hafta içinde XRP, 0,86 ile 0,70 dolar arasında sıkıştı. Geçen hafta, Ukrayna’daki savaş nedeniyle XRP 0,70 doların altına düştüğünde keskin bir oynaklık yaşandı, ancak fiyat o zamandan beri hızla toparlandı ve son yedi gün içinde %6,3’lük bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı.

En son yardım rallisine rağmen, XRP direnci 0,86 dolardan kırmak için mücadele etmeye devam ediyor. Satıcılar üstünlüğü ele geçirmiş ve fiyatı bu seviyenin altında tutmayı başarmış görünüyor. Desteğin yeniden test edilmesi yakın görünüyor ve alıcıları bir kez daha baskı altına alacak.

Göstergeler oldukça düz ve net bir kanaat göstermiyor. Bu nedenle, boğalar veya ayılar belirleyici bir çıkış yapmadan önce XRP bir süre mevcut aralıkta kalmaya devam edebilir.

analiz
kripto fiyat analizi 4 mart: ethereum, ripple, luna, cosmos ve near protocol 7

Luna Analiz

Luna piyasaya meydan okumaya devam etti ve bir geri çekilme gerçekleşmeden önce fiyatın 97$’a ulaştığı bu hafta 103$’da tüm zamanların en yüksek seviyesine neredeyse ulaştı. Şimdi, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek direncinin hemen altında konsolide oluyor. Genel olarak, Luna yedi gün içinde %40’lık bir fiyat artışıyla mükemmel bir performans sergiledi.

Bu, toplam piyasa değeri açısından Avalanche, Solana ve Cardano’yu geçmesine izin verdi ve şimdi yedinci sırada (CoinGecko) ve altıncı sıra için Ripple’ı yakından zorluyor. Göstergeler yükselişini sürdürüyor ancak bazı tükenme belirtileri veriyor.

MACD histogramı daha düşük zirveler yapıyor ve bu, alıcıların artık Luna’yı daha yükseğe çıkaracak güce sahip olmadığını gösterebilir, özellikle de böylesine büyük bir ralliden sonra ve genel piyasa mevcut dünya olayları nedeniyle oldukça düşüşte olduğu için. Luna bir düzeltmeye girerse, 80 ile 70 dolar arasında iyi bir destek var.

analiz
kripto fiyat analizi 4 mart: ethereum, ripple, luna, cosmos ve near protocol 8

Cosmos (ATOM) Analiz

Geçen hafta ATOM düşüş trendini kırmayı başardı ve o zamandan beri fiyat sürekli bir hızla yükseliyor. Son yedi gün içinde fiyat, Luna’nın performansına rakip olacak şekilde %36 arttı.

ATOM için bir sonraki kilit direnç 36 dolarda bulunuyor ve fiyatın olası bir geri çekilmeden önce bu seviyeyi test etmesi muhtemel. Göstergeler de yükseliş gösteriyor ve Luna’nın fiyat tablosunda görülen bitkinliği göstermiyor. Bu nedenle ATOM, düzeltmeden önce direnç seviyesini test etmek için hala gerekli momentuma sahip görünüyor.

Şu anki destek 30$’da bulunuyor ve momentum sıkı bir şekilde alıcı tarafında kaldığı için ATOM’un yakın vadede bu düşük seviyeye düşmesi pek olası görünmüyor. Hacim de sağlıklı görünüyor ve kripto para birimi iyi performans göstermeye devam edebilir.

analiz
kripto fiyat analizi 4 mart: ethereum, ripple, luna, cosmos ve near protocol 9

Near Protocol (NEAR) Analiz

Near Protocol, üç gün önce güçlü hacimdeki düşüş trendinden ayrıldı ve bir geri çekilme, fiyatı 10 $ ‘dan kilit desteğe geri döndürmeden önce hızla 12 $’ a yükselmeyi başardı. Kırılmasından bu yana Near, kısa vadeli net bir yükseliş eğiliminde ve son yedi gün içinde %33 fiyat artışı kaydetti.

Göstergeler açıkça pozitiftir ve ATOM’un fiyat tablosunda tanımlanan aynı kalıba sahiptir. Hem MACD hem de RSI yükseliyor, ancak kırılmadan bu yana önemli ölçüde azalan hacimle ilgili bazı endişeler var.

İleriye bakıldığında, NEAR’ın kilit direnci 12 dolardan yeniden test etme şansı var. Hacim önümüzdeki günlerde artmayı başarırsa, kripto para birimi 13 $ ve üzerine doğru yükselmeye devam etmek için iyi bir konumdadır.

analiz
kripto fiyat analizi 4 mart: ethereum, ripple, luna, cosmos ve near protocol 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap