Kripto Fiyat Analizi 28 Ocak: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Luna

Kripto Fiyat Analizi 28 Ocak: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Luna
0

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Luna’ya analizlerle daha yakından bakıyoruz.

Ethereum (ETH) Analiz

Geçen hafta, ETH sonunda 3.000 dolar seviyesinin altında önemli bir çöküşün ardından destek buldu. 2.200$’daki destek düşüş trendini durdurmayı başardı ve şimdi fiyat, konsolidasyon modunda kilit direncin altında 2.550$’da bulunuyor. Dolar değerinin %20’sini kaybeden ETH için kolay bir hafta değildi.

Kripto para birimi geçtiğimiz Çarşamba günü toparlanmaya çalıştı ve satıcılar fiyatı ana direncin altına itmeden önce kısaca 2.725 dolara ulaştı. O zamandan beri, ETH seviyeyi yeniden test etmeyi başaramadı ve yana doğru hareket etti. Bu, fiyat hareketinde bir miktar kararsızlık gösterse de, en azından bu son hareket, ETH’nin düşmesini engelledi.

Fiyat konsolidasyonu arttıkça, piyasa katılımcıları daha fazla tedirgin oluyor çünkü bu konsolidasyonun başka bir düzeltme veya toparlanmadan önce gelip gelmediğini bilmenin bir yolu yok. Göstergeler alıcı tarafında güven uyandırmıyor ve genel piyasa zayıf görünüyor.

analiz
kripto fiyat analizi 28 ocak: ethereum, ripple, cardano, solana ve luna 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP, geçen Cuma günü önemli bir düşüşün ardından geçen haftanın çoğu gününde 0,58 dolar olan kilit destek seviyesinin hemen üzerinde hareket ediyor. Genel olarak, XRP yedi gün öncesine kıyasla %17 düştü ve son kayıpların çoğunu geri alamadı.

Mevcut fiyat hareketi güven vermiyor ve ana desteğin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor. Direnç 0,65 dolar olarak bulundu ve son yeniden test ayılar tarafından sert bir şekilde reddedildi. O zamandan beri, fiyat desteğe doğru yavaş bir düşüş yaşadı.

İleriye bakıldığında, XRP bir çıkış girişimi için satın alma baskısından yoksundur ve piyasa zayıf kalırsa, satıcılar avantaj elde edip kripto para birimini bir kez daha aşağı itebilir. Günlük zaman dilimindeki RSI, bir haftadan fazla süredir aşırı satım alanından çıkmadı. Bu, XRP için önyargı düşüş eğiliminde olduğu için güçlü bir düşüş eğilimine işaret ediyor.

analiz
kripto fiyat analizi 28 ocak: ethereum, ripple, cardano, solana ve luna 7

Cardano (ADA) Analiz

ADA, 1,1 dolardaki direncin ötesine geçemedikten sonra desteği 1 dolarda test etme yolunda net bir yolda görünüyor. Fiyat düşmeye devam etti ve son yedi gün içinde ADA dolar değerinin %19’unu kaybetti.

Dahası, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini 3,1 dolarda yaptığından beri, eğilim daha düşük dipler ve daha düşük zirvelerle düşüş eğiliminde. En son dip, geçen Cumartesi yapıldı. Bu düşüş eğilimini yeniden teyit ediyor ve devam etmek en olası sonuç. Hacim de önemli ölçüde azaldı, bu da fiyatın neden bir sonraki adımda tereddüt ettiğini açıklayabilir.

1 doların altında bir kırılma, ADA’nın gelecekteki fiyat hareketi üzerinde büyük bir psikolojik etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, alıcılar ve satıcılar bu kilit seviyede hakimiyet için savaşacakları için önümüzdeki günlerde önemli bir savaş görmesi bekleniyor.

analiz
kripto fiyat analizi 28 ocak: ethereum, ripple, cardano, solana ve luna 8

Solana (SOL) Analiz

SOL, ADA’yı yansıtıyor ve 79 dolardaki temel desteğin hemen üzerinde benzer bir belirsizlik seviyesi gösteriyor. Fiyat hareketi, 100 dolardaki kilit direncin üzerine çıkamamasının ardından daha düşük yüksekler ve daha düşük en düşük seviyelerle aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Desteğin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor ve SOL, değerinin %30’unu kaybederek son yedi günü kırmızıyla kapattı.

Satıcılar, son yedi gün içinde beş kırmızı günlük mumla fiyat hareketine hakim olmaya devam ediyor. Ayrıca, günlük RSI aşırı satım bölgesinde bir haftadan fazla bir süredir yaklaşık 24 noktada yatay hareket ediyor. SOL’nin bu tür aşırı uçlardan toparlanamaması ve uzaklaşamaması, satıcıların işlerini henüz bitirmemiş olabileceğinin bir uyarı işaretidir.

İleriye bakıldığında, SOL düşüş trendini 79$ destek seviyesinde durdurmak için iyi bir şansa sahip. Ardından, alıcılar piyasaya geri dönerse, bir toparlanma girişiminde bulunabilir.

analiz
kripto fiyat analizi 28 ocak: ethereum, ripple, cardano, solana ve luna 9

Luna Analiz

Luna dün önemli bir destek seviyesini kaybetti, 54 doların altına düştü ve şimdi fiyat düşmeye hazır görünüyor. Alıcılar bu satışları durduramazlarsa, Luna’nın 42 dolardan bir sonraki destek seviyesine düşmesi muhtemel. Genel olarak, son yedi gün içinde değerinin %33’ünü kaybederek çok hayal kırıklığı yaratan bir hafta geçirdi.

54 dolardaki eski destek seviyesi şimdi dirence dönüştü ve göstergeler serbest düşüşte. Günlük RSI aşırı satım bölgesine henüz ulaşmadı, bu da Luna’nın alıcıları tekrar çekebilecek bu uç noktaya ulaşana kadar bir süre daha düşmeye devam edebileceğini gösteriyor.

MACD histogramı ve hareketli ortalamalar da aşağı doğru genişliyor, bu satışın yakında sona ereceğine dair çok az kanıt var. Şu anda, satıcılar son yedi gün içinde altı kırmızı mumla grafiğe hakim.

analiz
kripto fiyat analizi 28 ocak: ethereum, ripple, cardano, solana ve luna 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap