Kripto Düzeltmesi Derinleştikçe Bitcoin 41 bin Doların Altına Düştü!

Kripto Düzeltmesi Derinleştikçe Bitcoin 41 bin Doların Altına Düştü!
0

Bitcoin iki gün içinde 6.000 $ düştüğü ve çoğu altcoin hala kırmızıda olduğu için kripto manzarası hala oldukça elverişsiz görünüyor.

Kripto piyasasında dünkü büyük çöküşün ardından, varlık saat önce 41.000 dolara düştüğü için Bitcoin hala ormandan çıkmadı. Çoğu altcoin, bir günde %16’dan fazla artan ATOM gibi birkaç istisna dışında benzer şekilde olumsuz bir konumda.

Bitcoin Düşüşü Devam Ediyor

Bu, art arda birkaç gün boyunca nispeten sakin bir şekilde 47.000 dolar civarında oturduktan sonra geldi. Bu acı düşüşün ardından BTC, gün içi tabanının hemen üzerinde kaldı, ancak durum saatler sonra daha da kötüleşti.

Varlık bir kez daha güneye gitti ve 2.000 dolar daha değer kaybetti. Bu, üç ayın en düşük seviyesine, bu sefer tam olarak 41.000$’a düşüşle sonuçlandı.

O zamandan beri, BTC bir miktar geri kazandı ve hatta reddedilmeden önce 43.000$’a ulaştı ve şu anda bulunduğu yerde 42.000$’ın biraz üzerine itildi. Bu nedenle, günde yaklaşık %2 düştü ve piyasa değeri 800 milyar dolara düştü.

bitcoin
kripto düzeltmesi derinleştikçe bitcoin 41 bin doların altına düştü! 3

Alt’ların Düzeltmesi Devam Ediyor: Ama ATOM için Değil

Alternatif madeni paralar dün BTC kadar acı çekti ve çoğu bugün benzer bir konumda. Ethereum sadece birkaç gün önce 3.800 doların üzerinde işlem gördü ancak dün 3.400 doların altına düştü. O zamandan bu yana %4’lük bir düşüş daha, ikinci en büyük dijital varlığı şu an itibariyle 3.250 dolara çıkardı.

Binance Coin (%-2,5), Solana (%-6), Polkadot (%-2), Terra (%-4), Avalanche (%-3,5), Dogecoin ve Shiba Inu da kırmızı renkte. Buna karşılık Cardano, Ripple ve MATIC küçük kazanımlar elde etti.

İlginç bir şekilde, ATOM, %17’lik önemli bir sıçrama ile diğer tüm büyük ve orta ölçekli alternatiflerden daha iyi performans gösterdi. Sonuç olarak, varlık şu anda 40 doların üzerinde işlem görüyor.

Counos X gibi diğer küçük sermayeli altcoinler de çift haneli rakamlarla patlamış olsa da, kripto piyasa değeri 2 trilyon dolara düştü. Bu, metriğin iki günde 250 milyar dolardan fazla kaybettiği anlamına geliyor.

bitcoin
kripto düzeltmesi derinleştikçe bitcoin 41 bin doların altına düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap