Kripto Piyasa Değeri, Bitcoin 22.000 Doların Üzerindeyken 1 Trilyon Doları Koruyor!

Kripto Piyasa Değeri, Bitcoin 22.000 Doların Üzerindeyken 1 Trilyon Doları Koruyor!

Bitcoin, son günlerde kaybettiği değerin bir kısmını geri kazanmaya çalışsa da, 22.300 dolara kadar gerileyerek durduruldu.

Altcoinler ise, EOS’un dünkü kazançlarının tamamını kaybetmesiyle günlük ölçekte oldukça sakin bir seyir izlemektedir.

QNT, son 24 saat içerisinde önemli kazançlar elde eden birkaç altcoin arasında yer almaktadır.

Bitcoin 22.000 Doları Tutuyor

Geçtiğimiz hafta sonu, düşük işlem hacimleri nedeniyle Bitcoin, çoğu için 23.000 $ civarında kaldı. Haftanın başlangıcında, varlık 24.000 dolara doğru ilerledi. BTC, Çarşamba günü bu seviyeye bir kez dokunmayı başardı, ancak kısa ve başarısız bir girişim oldu. Kripto para birimi, Cuma gününe kadar 23.000 ila 24.000 dolar arasında sıkışıp kaldı. Ancak, Silvergate sorunları nedeniyle hızlı bir düşüş yaşandı ve Bitcoin hızla 1.000 doların üzerinde düştü ve 18 günün en düşük seviyesi olan 22.000 doların biraz altına düştü. Bazı kripto analistleri, bu düşüşün arkasındaki olası nedenleri tartışmaya devam ediyor. BTC, ancak bir miktar değer kazandı ve hafta sonu 22.600 dolara kadar yükseldi, ancak 22.300 dolara kadar geri çekildi. Piyasa değeri yaklaşık 430 milyar dolar kaldı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %42’nin biraz üzerinde kaldı.

bitcoin
kripto piyasa değeri, bitcoin 22.000 doların üzerindeyken 1 trilyon doları koruyor! 3

Altcoinler Sakin Duruyor

Alternatif kripto paralar, Cuma günü çoğunlukla düşüş yaşamalarına rağmen son 24 saat içinde oldukça sakin bir seyir izlediler. Ethereum, Ripple, OKB, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot ve Shiba Inu gibi birçok kripto para birimi, günlük küçük kayıplar yaşadılar.

Dün en iyi performans gösteren EOS, bugün neredeyse tüm kazançlarını kaybederek 1,2 dolara geriledi. Avalanche, Toncoin, Stellar ve diğer bazı kripto para birimleri ise daha büyük kayıplar yaşadılar. Bununla birlikte, QNT %3’lük bir değer kazancıyla 130$ seviyesine yakın işlem görüyor.

Haftanın sonuna doğru sancılı birkaç gün yaşanmasına rağmen, kripto piyasası değeri 1 trilyon dolarlık seviyeyi koruyor.

bitcoin
kripto piyasa değeri, bitcoin 22.000 doların üzerindeyken 1 trilyon doları koruyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.