Kripto Analisti, Bitcoin’in Boğa Piyasası Çöküşünün Eşiğinde Olduğunu Söyledi

Kripto Analisti, Bitcoin’in Boğa Piyasası Çöküşünün Eşiğinde Olduğunu Söyledi

Tanınmış kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin’in (BTC) 2021 yılı sonlarında yaşadığı gibi benzer bir düşüş paterni göstermeye başladığı uyarısında bulunuyor. Rekt Capital, Bitcoin’in düşüşe geçen çift tepe formasyonunun kritik bir noktada olduğunu belirtiyor.

Analiste göre, Bitcoin’de yaşanabilecek artan hacimli bir satış dalgalanması, kripto varlığının düşüşünü hızlandırabilir.

“Bitcoin, çift tepe oluşumunu teyit etmek üzere. Satıcı hacminde bir artış ve 26.000 dolar seviyesinin altına kesin bir düşüş, düşüşü resmileştirecektir.”

btc 776
Kaynak: Rekt Capital/X

Bitcoin‘in 2021 sonunda yaşadığı boğa piyasasını sonlandıran hareketleri yansıttığına dikkat çeken analist şu ifadelerle devam etti.

“Bitcoin, 2021’de iki net tepe oluşturduktan sonra daha düşük bir zirvede üçüncü bir tepe oluşturdu. Şu an benzer bir patern tekrar ediyor gibi görünüyor.”

btc 7765
Kaynak: Rekt Capital/X

Rekt Capital ayrıca, 2021’deki gibi önemli hareketli ortalamaların şimdi de Bitcoin için direnç oluşturduğunu vurguluyor.

“Bitcoin, 27.000-28.000 dolar arasındaki boğa piyasası hareketli ortalamalarında dirençle karşılaşıyor. Bu hareketli ortalamalar, yeşil renkli 21 haftalık EMA ve mavi renkli 50 haftalık EMA’dır. Direnç oluşturdukları gibi, tıpkı 2021’de olduğu gibi.”

btc 9
Kaynak: Rekt Capital/X

Analiste göre, Bitcoin muhtemelen daha derin bir düzeltme yaşamadan önce bir kez daha yükseliş gösterebilir.

“2021 fraktalı, Bitcoin’in yakında daha düşük bir zirve oluşturabileceğini, orada red edilebileceğini ve ardından 26.000 dolarlık desteği kaybedebileceğini gösteriyor. Sonrasında yeni bir direnç seviyesi oluşturabilir.”

btc 65
Kaynak: Rekt Capital/X

Bitcoin‘in şu anki değeri ise bu yazının yazıldığı sırada 25.850 dolar seviyelerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.