Kripto Analisti, Bitcoin (BTC) Plânını Paylaştı

Kripto Analisti, Bitcoin (BTC) Plânını Paylaştı

Bir kripto analist, popüler sosyal medya platformu üzerinden Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) hakkında geleceğe yönelik tahminlerini ve stratejilerini takipçileriyle paylaşıyor.

Rekt Capital lakaplı kripto uzmanı, Bitcoin halving sürecine hazırlık olarak dolar maliyet ortalaması stratejisini kullanmayı düşündüğünü ifade ediyor.

“BTC için stratejim, Halving sonrası potansiyel parabolik hareketi yakalamak amacıyla, Halving öncesi dönemde dolar maliyet ortalamasını artırmak.”

btc 665
kaynak: rekt capital/x

Bitcoin halving, her dört yılda bir gerçekleşen ve yeni Bitcoin üretim ödüllerini yarıya düşüren, böylece Bitcoin’i zamanla daha nadir ve değerli kılan bir mekanizmadır. Bir sonraki halving olayının Nisan 2024‘te gerçekleşmesi bekleniyor.

Dolar maliyet ortalaması yöntemi, varlık fiyatı ne olursa olsun, belirli aralıklarla belirli bir miktar yatırım yapma stratejisidir. Bu yaklaşım, yatırımcıların risklerini dağıtmalarına ve uzun vadede ortalama birim başına maliyetleri düşürmelerine yardımcı olabilir.

Rekt Capital, Bitcoin‘in fiyat hareketlerini analiz etmek için mum grafiğini de inceliyor.

“BTC’de 3. mumu aşın ve 4. ve 1. mumlarla ödüllendirilirsiniz.”

btc 789
kaynak: rekt capital/x

Mum grafiği, bir varlığın fiyat hareketlerini göstermek için kullanılan finansal bir grafik türüdür. Her bir mum çubuğu, belirli bir döneme ait açılış, kapanış, en yüksek ve en düşük fiyat bilgilerini temsil eder.

BTC, yazının yazıldığı anda 26.623 dolar değerindeydi.

Altcoin sektöründe, Rekt Capital, Dogecoin’in son haftalarda düşüş göstermiş olsa da, yükseliş ayrışmasının meydana gelebileceğini belirtiyor.

“DOGE, şu ana kadar yaptığı gibi Kanal Dibini destek olarak korumaya devam ettiği sürece, bu Yükseliş Farklılığı oluşabilir ve fiyatın zaman içinde Kanal Tepeye yeniden ziyaret etmesini tetikleyebilir.

Makro perspektiften DOGE, bir sonraki duyuruya kadar bu kanal içinde güç kazanıyor.”

doge 3
kaynak: rekt capital

DOGE, yazının kaleme alındığı sırada 0,0615 dolar değerinde bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.