Kraken Borsası, Ocak 2023’ün Sonuna Kadar Japonya’daki Faaliyetlerini Durduracak!

Kraken Borsası, Ocak 2023’ün Sonuna Kadar Japonya’daki Faaliyetlerini Durduracak!
Kraken cryptocurrency exchange logo is seen in this illustration taken July 28, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Kraken, etkilenen kullanıcıların 31 Ocak 2023’ten önce paralarını çekmeleri gerektiğini söyledi ve para yatırma işlemlerinin 9 Ocak 2023’e kadar askıya alınacağını da sözlerine ekledi.

28 Aralık’ta yapılan açıklamaya göre Kraken, Japonya’daki operasyonunu durduracak ve 31 Ocak 2023’te ülkenin Finansal Hizmetler Ajansındaki kaydını iptal edecek.

kriptoparapiyasa kraken
kraken borsası, ocak 2023'ün sonuna kadar japonya'daki faaliyetlerini durduracak! 2

Borsaya göre karar, genel işine öncelik verme çabalarının bir parçası olarak alındı. Firma, “zayıf bir kripto piyasası ile birlikte Japonya’daki mevcut piyasa koşullarının” ülkedeki işini sürdürülemez hale getirdiğini söyledi.

Borsa, etkilenen kullanıcıların 31 Ocak’tan önce paralarını çekmeleri gerektiğini söyledi ve mevduatların 9 Ocak’a kadar askıya alınacağını, kullanıcıların platform kapanana kadar yine de platformda işlem yapabileceklerini ekledi.

Borsa, kullanıcıların fonlarını harici bir cüzdana aktarabilmeleri veya yerel bir bankadan çekmek için portföylerini tasfiye edebilmeleri için para çekme limitlerinin Ocak ayında kaldırılacağını söyledi.

Bu arada, Kraken aracılığıyla stake edilen dijital varlıklar, stake edilmeden alınabilir ve diğer platformlara aktarılabilir. Borsa, stake edilmiş Ethereum (ETH) için staking işlemi hakkında daha fazla bilgi sağlanacağını söyledi.

Kraken daha önce 2018’de Japonya’da iş yapmanın artan maliyetini gerekçe göstererek Japonya’dan çekilmişti. Ancak borsa, 2020’de Japon pazarına yeniden girdi.

FTX’in çöküşünün ardından Kraken, zorlu piyasa koşulları nedeniyle küresel iş gücünden yaklaşık 1000 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.