Kraken, Ethereum Yatırımcılarına Uyarı Verdi, ETH Satış Basıncı Trendinin Daha Yüksek Olduğunu Söyledi!

Kraken, Ethereum Yatırımcılarına Uyarı Verdi, ETH Satış Basıncı Trendinin Daha Yüksek Olduğunu Söyledi!
0

En iyi kripto borsalarından Kraken, Ethereum (ETH) yatırımcılarını, bazı zincir üstü ölçümlerin, piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital varlık üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı önerdiği konusunda uyarıyor.

Kraken, Twitter üzerinden borsalara akan ETH’deki artışın ayıların şu anda boğalar üzerinde üstün olduğu anlamına gelebileceğini söyledi.

“ETH’nin borsalardaki net akışları, piyasa katılımcılarının ETH’yi borsalara taşıdığını gösteriyor, bu da satış tarafındaki talebin alıcı tarafındaki talebi geride bırakıyor olabileceğini gösteriyor.

Bu eğilim devam ederse, pazarlanabilir arz artarken ETH’nin fiyatı düşebilir.”

ethereum
kraken, ethereum yatırımcılarına uyarı verdi, eth satış basıncı trendinin daha yüksek olduğunu söyledi! 2

Kraken, Ethereum için artan satış baskısı belirtileri görse de, kripto borsası, zincir üzerindeki bir ölçümün ETH’nin bir sıçrama için hazırlandığını gösterdiğini belirtiyor.

Kraken, yeni bir raporda, Ethereum’un bir varlığın piyasa değerini gerçekleşen değeriyle karşılaştıran ve aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tespit etmek için kullanılan gerçek değere göre Z-skorunun (MVRV Z-skoru) şu anda yükseliş bölgesinde gezindiğini söylüyor.

“ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %-37,5 düşerken, kripto varlığının MVRV Z-puanının 1 okuması, ETH’nin ‘aşırı satım’ bölgesinde olduğunu ve tekrar yükselişe geçtiğini gösteriyor. ETH’nin MVRV Z puanı, ETH’nin bir düzeltmeye girdiğini ve fiyatların toparlanmadan önce ETH nadiren aşırı satım bölgesine bu kadar derine düşmesiyle trendleri yukarı çevirebileceğini doğruluyor.” 

Kraken ayrıca, mevcut belirsiz makroekonomik koşulların etkisinin, daha sağlıklı fiyat hareketinin yeniden oluşmaya başlamasıyla çoğunlukla kripto piyasalarına fiyatlanabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, borsa, Ethereum’un şu anda Bitcoin’den daha fazla risk altında göründüğü kripto piyasalarında hafif bir düşüş eğiliminin devam ettiğini söylüyor.

“Kripto pazarlarını neyin beklediğini güvenle belirlemek zor. Bununla birlikte, zincir üstü veriler şu anda biraz aşağı yönlü bir tablo çiziyor. Döviz net pozisyon değişikliği gibi metrikler, piyasa katılımcılarının BTC ve ETH’yi potansiyel olarak uzun vadeli holdingden ve pazarlanabilir arza taşıdığını gösteriyor. Yani, BTC için döviz net pozisyon değişikliği, net akışların Ocak ayının büyük bölümünde olumlu bir şekilde hızlandığını, ancak Şubat ayında eğilimin aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.

BTC için toplam döviz net pozisyon değişikliği şu anda son 30 gün içinde +13,5 milyon dolar. ETH’nin döviz net pozisyon değişikliği benzer bir hikaye anlatıyor, ancak düşüş momentumu BTC’den daha büyük görünüyor. ETH’nin döviz net pozisyon değişikliği son 30 günde +874.5 milyon dolardı. Yine de düşüş momentumu BTC için yavaşlarken, ETH için bunun tersi geçerli.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap