JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin Eleştirisini İkiye Katladı, BTC’nin Gerçek Bir Değeri Olmadığını Söyledi!

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin Eleştirisini İkiye Katladı, BTC’nin Gerçek Bir Değeri Olmadığını Söyledi!
0

JPMorgan Chase başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında şüphelerini dile getiriyor.

“Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum.”

HBO’da Axios ile yaptığı bir röportajda Dimon, amiral gemisi kripto para biriminin “iç değerden” yoksun olduğunu ve düzenlemeden kaçmayacağını söylüyor.

“İçsel bir değeri yok. Ve düzenleyiciler cehennemi düzenleyecek.

İnsanlar bunu vergiden kaçınma, seks ticareti ve fidye yazılımı için kullanıyorsa, beğenseniz de beğenmeseniz de bu düzenlemeye tabi olacaktır. Yani ahlaki bir ifade değil. Bu gerçek bir açıklama.”

bitcoin 4 1024x748 1
jpmorgan ceo'su jamie dimon, bitcoin eleştirisini i̇kiye katladı, btc'nin gerçek bir değeri olmadığını söyledi! 2

Finansal güç merkezi CEO’sunun Bitcoin hakkındaki son açıklaması, geçen ay Times of India ile yaptığı röportajda söylediklerini tekrarlıyor.

“Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum. Bence insanlar çok fazla zaman harcıyor ve nefes alıyor. Ama düzene girecek. Hükümetler hemen hemen her şeyi düzenler. Varlık mı bilmiyorum. döviz mi bilmiyorum. Bir para birimi olup olmadığını bilmiyorum.

Menkul kıymetler kanunu mu bilmiyorum ama yapacaklar. Ve bu onu bir dereceye kadar kısıtlayacaktır. Ama ortadan kaldırır mı, hiçbir fikrim yok ve kişisel olarak umurumda değil. Ben Bitcoin alıcısı değilim.”

Dimon ayrıca, olağanüstü karlar elde etme potansiyelinin var olduğunu kabul etmesine rağmen, Bitcoin satın almak için ödünç alınan fonları kullanmanın akıllıca olmadığını söyledi.

“Bitcoin satın almak için borç para alırsanız aptal olduğunuzu düşünüyorum. Bu, önümüzdeki beş yıl içinde fiyatının 10 katına çıkamayacağı anlamına gelmiyor. Ama bu umurumda değil.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap