JP Morgan Metaverse’e Girerken Decentraland (MANA) %10 Arttı

JP Morgan Metaverse’e Girerken Decentraland (MANA) %10 Arttı
0

Bankacılık devi JP Morgan, Metaverse’e büyük bahis yapıyor. ABD’deki en büyük banka, Decentraland’da bir sanal salon açarak yerel tokenini %10 artırdı.

decentraland
jp morgan metaverse'e girerken decentraland (mana) %10 arttı 2

Blockchain teknolojisiyle desteklenen sanal bir dünya olan MANA, kullanıcıların arazi satın almasına ve sıfırdan varlık yaratmasına olanak tanır. Ayrıca odalar, binalar ve hatta bütün şehirler yaratmalarını sağlar.

JP Morgan tam da bunu yapmaya çalıştı. Oyunun, Tokyo’nun Harajuku alışveriş bölgesinin sanal bir versiyonu olan Metajuku bölgesinde, banka Onyx salonunu açtı.

Salon, kripto meraklılarının yaşadığı sanal dünyaya güzel bir şekilde uyuyor. Yüzen NFT’lere sahiptir ve birinci katta bir kaplan dolaşır.

Ayrıca bankanın CEO’su Jamie Dimon’un bir portresini de içeriyor.

İkinci katta, Decentraland sakinleri, kripto yatırımları hakkında konuşan uzmanları dinleyebilir.

JP Morgan’ın Metaverse Bahsi

ABD’deki en büyük banka, salonuna bazı meme öğelerini dahil etmesine rağmen, Metaverse’i çok ciddiye alıyor.

Onyx salonunun açılışı, bankanın yükseliş tahminleriyle potansiyeli hakkında bir rapor yayınlamasıyla aynı anda gerçekleşti .

“Metaverse, önümüzdeki yıllarda her sektöre bir şekilde sızacak ve piyasa fırsatının yıllık 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.”

Banka, dünya çapındaki tüketicilerin her yıl sanal ürünlere zaten 54 milyar dolar harcadığına dikkat çekti. Bunun gelecekte büyümeye devam etmesi muhtemeldir.

Decentraland Vs. SAND

Decentraland, henüz VR etkin olmamasına rağmen Blockchain kullandığı için metaverse trendinden yararlanmayı amaçlayan oyunlardan biridir.

Blockchain teknolojisi, özellikle arazi ve varlıkları temsil eden NFT’leri ve yerel MANA belirtecini içerdiği Decentraland’ın durumunda, meta veri tabanı geliştirme için gerekli olabilir.

MANA gibi yardımcı paralar, kullanıcıların oyun içinde arazi, sanal mallar ve hizmetler satın almalarına olanak tanır. Bu nedenle, fiyatı oyunun popülerliğine bağlıdır. Bu yüzden JP Morgan’ın oyuna katıldığı haberiyle Decentraland’ın tokeni %10 civarında arttı.

Ancak Decentraland, piyasadaki tek Metaverse oyunu değil. Proje, kripto oyunu Sandbox’tan en fazla rekabetle karşı karşıya.

Yine de kripto piyasaları, JP Morgan haberlerini genel olarak Metaverse alanından ziyade Decentraland’a bir güven oyu olarak yorumladı. Aslında, Sandbox’ın yerel belirteci olan SAND belirteci, duyurudan sonra yalnızca %0,5 arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap