Jason Pizzino Analizine Göre Bitcoin’de Yükseliş Sinyalleri Var!

Jason Pizzino Analizine Göre Bitcoin’de Yükseliş Sinyalleri Var!

Kripto uzmanı Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) piyasada yükseliş trendini sürdürdüğünü belirtiyor.

Analist Pizzino, BTC’nin 28.400 dolar seviyesini aşması halinde güçlü bir yükseliş trendine girebileceğini ifade ediyor.

“28.400 dolar, gözümüzü diktiğimiz anahtar seviye. Ancak, şu anki göstergelere bakarak, Eylül ayının dip noktasından itibaren bu trendin yükselmeye devam ettiğini görebiliriz. Tabii ki, piyasanın temel destek noktalarını kırması durumunda bu değişebilir. Şu an için bu destek 27.200 dolar civarında ve bu seviyenin altına düşülmesi, fiyatın daha da gerilemesine yol açabilir.”

btc 77
kaynak: jason pizzino/youtube

Pizzino, zayıflayan ABD dolar endeksi (DXY)‘nin, BTC‘nin değer kaybetmeye başlaması halinde katalizör görevi görebileceğini belirtiyor. Düşen bir dolar, genellikle Bitcoin gibi varlıklar için olumlu bir gösterge olarak kabul edilir.

DXY‘nin son zirvesi ile dip seviyesi arasında %50’lik bir geri çekilme yaşadığını ve 107 seviyesinde belirgin bir reddetme sonrasında değer kaybedebileceğini ifade ediyor.

“Piyasa trendlerine saygı duymalıyız. Ancak, yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek direnç noktalarına dikkat etmeliyiz. Bu yüzden stratejik bir yaklaşım benimsemeliyiz. Genel trend yukarıya doğru seyretse de, kısa vadeli hareketlerde bir dirençle karşılaşıyoruz. Eğer ABD dolarının 107 seviyesini geçip 109-110 bandında konsolide olmaya başladığını gözlemlersek, bu enerjinin bir kısmının tükendiği anlamına gelir.”

btc 665
kaynak: jason pizzino/youtube

Mevcut durumda Bitcoin, DXY’nin 106,29 puanda olduğu bir dönemde 27.907 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.