Japonya, Kasım Ayında Dogecoin Köpek Heykelini Dikecek!

Japonya, Kasım Ayında Dogecoin Köpek Heykelini Dikecek!

Shiba Inu köpeği Kabosu, Doge meminin popüler yüzü olarak tüm dünyada tanındı. Kasım ayında, Japonya’nın Sakura Şehri’nde bu sevimli yüzün anısına devasa bir heykel inşa edilecek. Bu girişim, Dogecoin hayranlarının bir araya gelerek finanse ettiği bir kitle fonlama projesi sonucu hayata geçiyor.

2022 yılının son çeyreğinde alınan karara göre, bu özel heykel, Kabosu’nun 17. yaş gününü ve 6 Aralık’ta kutlanacak olan Dogecoin’in kuruluşunun 9. yılını onurlandırmak amacıyla yapılacak. Bu proje için fon toplama kampanyası, Dogecoin Vakfı, Own The Doge ve Kabosu’nun sahibi olan Atsuko Sato tarafından 2 Kasım 2022’de hayata geçirildi.

dogecoin
japonya, kasım ayında dogecoin köpek heykelini dikecek! 2

Kampanyanın ilk üç gününde 42.000 dolarlık kripto bağışı alındı, ancak sonrasında kripto piyasalarındaki dalgalanmalar bu fonun değerini etkiledi. Ancak Doge severler durmuyor; bağışlarla heykelin daha görkemli hale getirilmesi için çalışmalar sürüyor.

“Bu proje, Doge topluluğunun şimdiye dek gerçekleştirdiği en büyük etkinliklerden biri olacak”

Planlara göre, bronz heykel Kabosu’nun evine yakın olan Sakura Furusato Meydanı’na dikilecek ve “Doge’nin Kutsal Mabedi” olarak anılmasını hedefliyor.

“Bronz The Doge” adlı bu kampanyaya Dogecoin, Ethereum ve diğer kriptolarla katkıda bulunabilirsiniz. Toplanan fonlar, heykelin tamamlanmasına kadar güvende kalacak. Nisan ayındaki bilgilendirmeye göre, Kabosu’nun anıtsal heykeli, doğum günü olan 2 Kasım’da resmi olarak açılacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.