İşte Yeni Bir Bitcoin (BTC) Rallisinin İşaretini Verecek Şeyler!

İşte Yeni Bir Bitcoin (BTC) Rallisinin İşaretini Verecek Şeyler!
0

Kripto analitik firması Santiment, bir göstergenin Bitcoin (BTC) için olumlu bir kırılmanın başlangıcına işaret edebileceğini söylüyor.

Bitcoin

BTC şu anda 40.000 dolar seviyesinin altında işlem görürken, Santiment ise Altının yükseldiğine dikkat çekiyor.

Bu yazı yazılırken Altın, son iki haftada yaklaşık %5 arttı ve bu, değerli metal için önemli bir miktar.

Bitcoin, düzeltici bir ABD borsasıyla birlikte zayıflık gösterirken, Santiment, BTC’nin hisse senetleriyle ilişkisini kesmeyi başarırsa, bunun yeni bir rallinin önemli bir işareti olacağını söylüyor.

“Bitcoin 40.000 doların üzerinde zorlukla asılı kalıyor ve haftanın sonuna kadar olan bu orta ölçekli düşüş, S&P500’ün bir kez daha düşmesiyle aynı zamana denk geldi. Bu arada altın sekiz ayın zirvesine çıktı. Olumlu bir kopuşun işareti olmak için bir BTC korelasyon kırılması arayın.”

bitcoin
i̇şte yeni bir bitcoin (btc) rallisinin i̇şaretini verecek şeyler! 2

Yatırımcılara yönelik yakın zamanda yapılan bir güncellemede, dijital varlık yöneticisi Pantera Capital’in bir yöneticisi, geleneksel pazarlardan gelen kripto para ilişkisi hakkında benzer bir şey söyledi.

Pantera’nın baş yatırım sorumlusu Joey Krug, şirketin Blockchain Letter’ında, kriptonun geleneksel makro pazarlarla korelasyon gösterme eğiliminde olmasına rağmen, kırılmadan önce sadece çok uzun sürdüğünü belirtti.

“Önümüzdeki haftalarda kriptonun temel olarak geleneksel pazarlardan ayrılacağını ve tekrar kendi başına ticaret yapmaya başlayacağını düşünüyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi, kriptonun hala nispeten küçük bir pazar olması ve bu nedenle federal fon oranının %0’a karşı %1,25 olması gibi şeyler, özellikle bakarsanız, yıldan yıla dört ila beş kat büyüyen bir şey için çok büyük, çok büyük bir fark yaratmıyor. DeFi (merkezi olmayan finans) gibi şeylerde zaten oldukça ucuz katlarla işlem görüyor.

10 ila 40 arasında herhangi bir yerde P/E (fiyattan kazanmaya) katlarından işlem gören çok sayıda DeFi varlığı var. Bunlar çılgınca yüksek değerli değiller; teknoloji hisseleri 400 ila 500x katlarında işlem görüyor. Bizim görüşümüz, önümüzdeki haftalarda ayrışacağı ve kriptonun yeniden bağımsız olarak ticaret yapacağı yönünde. Benim kişisel görüşüm, 2.200 doların [Ethereum] muhtemelen en dip seviyeydi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap