İşte Düşüş Trendini Yenmek İçin XRP’nin Kırması Gereken Düzey…

İşte Düşüş Trendini Yenmek İçin XRP’nin Kırması Gereken Düzey…
0

XRP’nin günde üç yeşil mumu var. Alıcılar, yazının yazıldığı ana kadar fiyatı %15 oranında zorlayabildiler. Ancak asıl soru, bu rallinin orta vadede düşüş eğilimini durduracak kadar güçlü olup olmadığı.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Ripple, uzun bir süre boyunca günlük bir zaman diliminde daha yüksek bir seviyeye ulaşamadı. Mayıs 2022’den bu yana satıcılar, boğaların son zirvenin (sarı renkte) üzerine çıkmasını engelledi. Trendin tersine dönmesini görmek için ilk adım olarak, XRP 0,4 doların üzerinde daha yüksek bir zirve oluşturabilmelidir.

Bu durumda, düşüş momentumu kademeli olarak azalmaya başlayabilir. Ardından, boğalar, azalan çizgiyi (kırmızı) yeniden test etmeden önce yatay direnci 0,50-0,55 ABD Doları (mavi) arasında kırmalıdır. Uzun süredir fiyatı gölgeleyen kırmızı dinamik direnci kırmak, Ripple için oldukça olumlu bir işaret olabilir.

Bahsedilen tüm noktalar, alıcılar destek bölgesini 0.28-0.3 ABD Doları (yeşil renkte) arasında savunuyorsa geçerlidir. Satıcılar fiyatı bunun altına iterse, Ripple’ı uzun vadeli bir düşüş piyasası bekliyor.

Temel Destek Düzeyleri: 0,28 ABD Doları ve 0,24 ABD Doları
Temel Direnç Düzeyleri: 0,40 ABD Doları ve 0,50 ABD Doları

xrp
i̇şte düşüş trendini yenmek i̇çin xrp'nin kırması gereken düzey... 3

Hareketli Ortalamalar:
MA20: 0,33 ABD
Doları MA50: 0,35 ABD Doları
MA100: 0,47 ABD Doları
MA200: 0,61 ABD Doları

XRP/BTC Grafiği

Boğalar, 1800-1700 SAT’de (kırmızı ile) BTC’ye karşı yatay direnci yeniden test etti. Yukarı yönlü satış baskısı, uzun bir üst gölgeye sahip bir günlük mum oluşturdu. Alıcılar yatay desteği 1500 SAT’de (yeşil) savunursa ve fiyatın altına düşmesine izin vermezse, fiyat kırmızı direnç bölgesini yeniden test edebilir. Bu bölge ne kadar çok test edilirse, kırılma olasılığı o kadar artar.

xrp
i̇şte düşüş trendini yenmek i̇çin xrp'nin kırması gereken düzey... 4

Temel Destek Seviyeleri: 1500 SAT & 1250 SAT
Temel Direnç Seviyeleri: 1800 SAT & 2000 SAT

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap