İşte ABD Enflasyonu %8,5’e Düşerken Bitcoin’in Göstermiş Olduğu Tepki!

İşte ABD Enflasyonu %8,5’e Düşerken Bitcoin’in Göstermiş Olduğu Tepki!

ABD Tüketici Fiyat Endeksi metriğinde küçük bir düşüş açıkladığından, Bitcoin dakikalar içinde neredeyse 1.000 dolar arttı.

bitcoin
i̇şte abd enflasyonu %8,5'e düşerken bitcoin'in göstermiş olduğu tepki! 2

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti en son TÜFE verilerini yayınladı ve enflasyonun rekor rakamlarla art arda birkaç ay sonra nihayet gevşemeye başladığını belirtti.

Önceki örneklerde olduğu gibi, Bitcoin fiyatı neredeyse anında 24.000 dolara doğru bir artışla tepki verdi.

  • Yılın başından beri, ABD’den gelen enflasyon rakamları, kripto para biriminin çok daha riskli bir varlık olduğu düşünüldüğünden BTC’nin fiyatını etkiledi.
  • ABD, art arda birkaç ay boyunca rekor kıran enflasyon yüzdelerini açıklamak zorunda kaldı ve en son Temmuz’da %9,1 ile 40 yılı aşkın bir süredir en yüksek oran oldu.
  • Ancak, düşen petrol fiyatları nedeniyle beklentiler, Temmuz ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nin uzun bir aradan sonra ilk kez düşeceği yönündeydi.
  • Dakikalar önce, ABD gerçekten de önceki ay için % 8,5’lik daha düşük bir enflasyon rakamı belirledi ve bu rakam çoğu tahminin öngördüğünden %0,2 daha azdı.
  • Önceki örneklerde olduğu gibi, Bitcoin hemen tepki verdi ve neredeyse 1.000 dolar artarak 24.000 doların biraz altına yükseldi. Bununla birlikte, geçmişe göre kripto para birimi önümüzdeki saatlerde daha fazla hareketliliğe meyilli olabilir.
  • Fiyat artışı, yatırımcıların varlık sınıfına genel yaklaşımıyla ilgili olabilir, çünkü TÜFE rakamları ABD Merkez Bankası’nın Eylül ayındaki bir sonraki toplantısında neler yapabileceğine dair geniş bir fikir veriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında