IOTA Listelerde Daha Yükseğe Tırmanıyor Ancak 1 Dolar Bazı Zorluklar Doğurabilir!

IOTA Listelerde Daha Yükseğe Tırmanıyor Ancak 1 Dolar Bazı Zorluklar Doğurabilir!
0

Ocak ayının ortasında, IOTA birkaç gün içinde 1,18 dolardan 0,68 dolara düştü. Bu düşük seviyelerden bu yana, 0,78 dolar destek seviyesinin üzerine çıkmak hızlı oldu. Bitcoin son saatlerde yükseliyor ve kripto para 0,94 $ direnç seviyesinin üzerine çıkmak için bu ivmeyi sürdü. 1 dolardaki yuvarlak rakam direnci yakındı. Ancak önümüzdeki günlerde fiyatın da bu seviyenin üzerine çıkması muhtemel görünüyordu.

iota
iota listelerde daha yükseğe tırmanıyor ancak 1 dolar bazı zorluklar doğurabilir! 3

0,69 ABD dolarına düştükten sonra, IOTA hızla 0,78 ABD doları destek seviyesinin üzerine geri döndüğünde yerel en düşük seviyeler kuruldu. IOTA önceki en düşük seviyeyi 0,84 dolardan kırıp 0,78 doların hemen altına daha yüksek dipler ayarladıkça, kısa vadeli piyasa yapısı tersine dönmüştü.

Uzun vadeli eğilim düşüş eğiliminde olsa da, son iki hafta IOTA’nın yavaş ama istikrarlı bir şekilde çizelgelerde yukarı doğru tırmandığını gördü. Fibonacci düzeltme seviyeleri, IOTA’nın 1,19 dolardan 0,69 dolara düşmesine dayalı olarak çizildi. IOTA’nın bu düşüşün oldukça büyük bir bölümünü takip ettiğini gösterdiler.

Yukarı doğru hareket ederken, kripto para son günlerde alım hacminde de bir artış gördü. Bu, alıcıların IOTA’nın bir güç işareti olan yükseliş performansına giderek daha fazla güvendiğini gösterdi.

Gerekçe

iota
iota listelerde daha yükseğe tırmanıyor ancak 1 dolar bazı zorluklar doğurabilir! 4

MACD, düşüş eğilimi oluşturmanın eşiğinde görünmesine rağmen, güçlü bir yükseliş momentumu göstermek için sıfır çizgisinin üzerinde kaldı. Son rallinin arkasındaki güçlü talep CDV’ye de yansıdı. Bu gösterge, son birkaç gün içinde güçlü bir artış gördü.

Müthiş Osilatör, fiyat daha yüksek bir seviyeye çıkarken bile daha düşük bir zirve yaptı. Bu düşüş eğilimi, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyat için bir geri çekilme görebilir.

Çözüm

Bitcoin’in 40,6 bin doların üzerindeki hareketi, kısa vadede kripto piyasaları için yükselişe geçen bir gelişmeydi. Varlığın 0.94-1$ bölgesinde bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya kalması muhtemel. Bunlar, satıcıların adım atmak isteyebilecekleri iki uzun vadeli direnç seviyesidir. 1-1,05 dolar arasındaki alan, son aylarda güçlü taleplerden biri oldu. Ancak, fiyat bunu aşağıdan yeniden test etmenin eşiğindeydi. Kazananın paltosunu giymeden önce alıcılar ve satıcılardan gelen bu anlaşmazlığın çözülmesini beklemek iyi bir fikir olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap