IntoTheBlock, Bitcoin Boğa Piyasasının Başlangıç Seviyesinde Olduğunu Belirtti

IntoTheBlock, Bitcoin Boğa Piyasasının Başlangıç Seviyesinde Olduğunu Belirtti

Kripto veri analizi şirketi IntoTheBlock, Bitcoin’in (BTC) boğa piyasasına giriş yaptığını belirten bazı önemli verilere işaret ediyor.

IntoTheBlock’un son blog gönderisine göre, Bitcoin’in piyasa değeri ve gerçekleşen değer (MVRV) arasındaki oran, geçmişteki boğa ve ayı piyasası dönemlerine benzer bir hareket gösteriyor.

MVRV oranı %100’ün altına indiğinde, Bitcoin’in mevcut sahiplerinin satın alındığı fiyatın altında olduğu anlamına gelir. MVRV oranı %70 ila %80 aralığına geldiğinde, ayı piyasası dip noktasına yaklaşıyor gibi görünüyor, bu da potansiyel bir alım fırsatı olabileceğini belirtiyor. MVRV oranının %100’ün altından tekrar yükselip %100’ün üzerine çıkması, boğa piyasasının başlamış olabileceğini gösteriyor.

bitcoin
intotheblock, bitcoin boğa piyasasının başlangıç seviyesinde olduğunu belirtti 2

Bu veriye dayanarak, Bitcoin’in boğa piyasası bu yılın başında başlamış olabilir. Eğer MVRV oranı, geçmiş boğa piyasalarında görülen %300 seviyesine ulaşırsa, Bitcoin’in değeri daha da artabilir. Zincir içi analizler, Bitcoin’in boğa piyasasının başlamış olabileceğini destekliyor.

MVRV, bir kripto varlığın piyasa değerinin gerçekleşen kapitalizasyona (Bitcoin’in şu anki değil, satın alındığı zaman ki değeri) bölünmesiyle elde edilen orandır ve piyasanın en düşük ve en yüksek seviyelerini belirlemeye yardımcı olmayı hedefler.

Ancak IntoTheBlock, geçmişteki MVRV ve BTC piyasa trendlerinin bu kez tekrar etmeme olasılığını da göz ardı etmememiz gerektiğini belirtiyor.

Son olarak, geçmişteki eğilimler her ne kadar Bitcoin’in gelecekteki performansını kesin olarak öngörmese de, olumlu arz-talep faktörlerinin birleşimi, yeni bir Bitcoin döngüsünün oluşma olasılığını artırabilir. Bitcoin, bu makalenin yazıldığı an itibariyle 33.841 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.