İnsanların Neden Bitcoin (BTC) Alıp Almadıklarını Açıklamak!

İnsanların Neden Bitcoin (BTC) Alıp Almadıklarını Açıklamak!
0

Bitcoin ve kripto para birimleri 2022’de finans piyasalarının merkezinde yer aldı. Web 3 alanındaki agresif gelişme ile birleşen aşırı değişken eğilimler birçok kişinin dikkatini çekti. Bu eğilimleri daha fazla incelemek için Block Inc. kısa süre önce büyük kıtalarda 9.500 kişiyle yapılan bir anketi detaylandıran bir rapor yayınladı.

Block Inc., “ Bitcoin: Bilgi ve Algı ” başlıklı raporu yayınlamak için Wakefield Research ile ortaklık kurdu. Rapor, dünya genelinde 14 ülkede Bitcoin algısının perakende trendlerinden bahsediyor. Aynı şekilde, çoğu insan Bitcoin’i diğer kullanımların yanı sıra bir ödeme aracı olarak görüyor.

İnsanlar Neden Bitcoin Alıyor ya da ALMIYOR?

Tüm gelir gruplarında BTC satın almanın en yaygın nedeni sadece para kazanmaktır. Bununla birlikte, çalışma, bireyler arasında BTC kullanımındaki diğer eğilimlerin anlaşılmasına yardımcı oldu. Ortalamanın üzerinde gelire sahip kişiler, Bitcoin’i çeşitlendirme ve enflasyondan korunma için kullandıkları için nakit fazlalığı ile satın alma olasılıkları yüksektir.

Öte yandan, alt gelir grupları genellikle para göndermek ve mal ve hizmet satın almak için BTC satın alır. Bu nedenle, BTC’nin faydasını diğer yüksek gelirli gruplardan daha fazla tanırlar.

bitcoin
i̇nsanların neden bitcoin (btc) alıp almadıklarını açıklamak! 5

Sunulan birçok avantaja rağmen, insanların BTC’e sahip olma konusunda hala çekinceleri var. BTC bilgisi eksikliği, insanların onu satın almamasının en yaygın nedenidir.

Bunu birincil nedenler olarak siber güvenlik, fiyat hareketliliği ve düzenleyici belirsizlikler izlemektedir.

bitcoin
i̇nsanların neden bitcoin (btc) alıp almadıklarını açıklamak! 6

Cinsiyet Ayrımını Ortadan Kaldırmak

Rapora göre, BTC sahibi olan ve kendilerini uzman olarak gören insanlar arasında cinsiyet ayrımı yok. Öte yandan kadınlar, erkeklere kıyasla, kamu hizmetleri için BTC satın alma eğilimindedir.

bitcoin
i̇nsanların neden bitcoin (btc) alıp almadıklarını açıklamak! 7

Rapor eklemeye devam etti,

“Kadınların %47’si, erkeklerin sadece %34’üne kıyasla, mal ve hizmet satın alma olasılığını bitcoin satın almak için iyi bir neden olarak görüyor. Benzer şekilde, erkeklerin %27’sine kıyasla, kadınların %47’si başkalarına para göndermek için bitcoin kullanma olasılığını bitcoin satın almak için iyi bir neden olarak görüyor.

Tüm Yol Gidecek mi?

Yapılan tuhaf bir gözlem, Bitcoin’in geleceği ile ilgili bilgi ve iyimserlikle ilgiliydi. İnsanlar kripto para birimi hakkında ne kadar çok şey bildiklerini hissederse, geleceği hakkında o kadar iyimser olurlar.

Ek olarak, Y kuşağı, bebek patlamaları en az olmak üzere Bitcoin’in geleceği hakkında en iyimser olma eğilimindedir. Bu bulgu, beklendiği gibi, önceki çalışmalarla uyumlu görünüyordu.

bitcoin
i̇nsanların neden bitcoin (btc) alıp almadıklarını açıklamak! 8

Şu Anda Kripto İle İlgili Büyük Anlaşma Nedir?

Bununla birlikte, ana akım çevrelerde BTC ve kriptolar hakkındaki görüşlerin her zamanki gibi bölünmüş durumda olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin, yakın tarihli bir Reuters raporu, kripto para birimleriyle ilgili “endişelerin” altını çizdi.

Aynı şekilde, odak iki yönlüdür: kriptoların finansal istikrar üzerindeki olası etkisi ve savunmasız müşterileri koruma ihtiyacı.

Söylemeye gerek yok, perakende yatırımcılar varlık sınıfı konusunda iyimser olsa da düzenleyiciler öyle değil. En azından, henüz değil.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap