Son Dakika: İkinci En Büyük Kripto Borsası, Hong Kong Genişlemesini Açıkladı!

Son Dakika: İkinci En Büyük Kripto Borsası, Hong Kong Genişlemesini Açıkladı!

OKX, dünyanın en büyük ikinci ticaret hacmine sahip kripto borsasıdır ve Salı günü Hong Kong’da varlığının lansmanını duyurdu. Yeni kurulan OKX kuruluşu, sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansları için başvuruda bulunacak ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösterecektir.

28 Mart’ta yapılan bir basın açıklamasına göre, OKX, Hong Kong’da bir varlık kurarak özel idari bölgede sanal varlık hizmetleri sunmaya başlayacak. Borsa, Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörün Finansmanını Önleme (Değişiklik) Yönetmeliği 2022 kapsamında VASP lisansı, ayrıca Tip 1 ve 7 lisansları dahil olmak üzere Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği kapsamında lisanslı olacak.

OKX küresel kurumsal genel müdürü Lennix Lai, Hong Kong’da büyük bir potansiyel gördüklerini ve önümüzdeki beş yıl boyunca yeteneklere yatırım yapmaya ve yerel ekosistemi oluşturmaya devam etmek için kararlı olduklarını söyledi. Ayrıca düzenleyicilerle birlikte çalışacaklarını da vurgulayan Lai, Hong Kong’da faaliyet göstermekten heyecan duyduklarını ifade etti.

Hong Kong’da Artan Kripto Kabulü

ABD’deki kripto para birimi baskılarına yanıt olarak, kripto firmaları denizaşırı seçenekler arayışına girdi ve Hong Kong’un en uygun destinasyon olarak ortaya çıkmasıyla dikkat çekiyor. Hong Kong, son birkaç ayda kripto endüstrisi için önemli bir merkez haline geldi.

Çin anakarasındaki bankaların da Hong Kong’daki firmalara yardım sağladığı biliniyor. Ayrıca, Hong Kong Para Otoritesi ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, nisan ayında ortaklaşa toplantılar yapacaklar.

Binance ve Huobi Global gibi büyük borsalar da Hong Kong’daki kripto pazarındaki varlıklarını genişletmeyi hedefliyorlar. Şehir, sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için lisanslama rejimi kuruyor ve stablecoin’leri ve diğer sanal varlıkları düzenliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.