İki Haftalık %30 Artıştan Sonra, Ethereum için Sonraki Hedef Neresi?

İki Haftalık %30 Artıştan Sonra, Ethereum için Sonraki Hedef Neresi?
0

Şubat başında olduğu gibi, boğalar ETH-USD piyasasının kontrolünü ele geçirdi.

Bununla birlikte, Ethereum önemli bir direncin üstesinden geldiğinden ve teknik olarak düşüş trendinin tersine çevrilmesi için ana işaretlerden biri olan 3300 doların üzerinde daha yüksek bir zirve oluşturduğundan, bu sefer farklı olabilir.

Günlük Grafik

Günlük zaman diliminde, Ethereum psikolojik direnci 3 bin dolardan geçmeyi başardıktan sonra, herkes daha yüksek bir zirve oluşturmak için direnci 3300 dolardan kırmayı bekledi (Bitstamp’a göre dünün günlük kapanışı tam olarak 3300 dolardan).

Son dakika sürpriziyle karşılaşmazsak, ETH sonunda iki aydan beri ilk kez 3300 doların üzerine çıkmayı başardı.

Ek olarak, ETH düşüş trendinden neredeyse %50 toparlandı ve ayrıca 30 günlük RSI, uzun bir süre sonra önemli azalan trend çizgisinin (kırmızı ile işaretlenmiş) üzerine çıkmayı başardı.

Şu anda, ETH için direnç seviyeleri aşağıdaki gibidir:

Statik direnç 3600$’da ve Fibonacci düzeltmesi 0,618’de (yeşil ile işaretlenmiştir) ve ayrıca 3486$’da bulunan EMA-200’de.

Bu direnç seviyelerinin üzerine çıkmak kolay görünmüyor ve rüya günlerinin devam edip etmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekiyor. Ayılar bu alanları savunursa, Ethereum günlük zaman dilimlerinde 3400 dolar ve 2800 dolardan destekleri toparlama potansiyeline sahip.

Hareketli Ortalama Üstel seviyeleri

EMA20: 2870 $

EMA50: 2842 $

EMA100: 3050$

EMA200: 3486 $

ethereum

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, Ethereum dinamik destek (tabloda yeşil ile işaretlenmiştir) arasında işlem görüyor ve diğer yandan ROC-14 göstergesi üçgenin içinde (sarı ile işaretlenmiş) yer alıyor.

Bu üçgenin her iki tarafa doğru kırılması, ETH için bir sonraki yönü göstermelidir. Farklılıklar oluşuyor gibi görünüyor ve işlem hacmi de azaldı (kırmızı ile işaretlendi). Bu parabolik koşudan sonra daha dikkatli olmakta fayda var.

Kısa Vadeli Destek Seviyeleri: 3200 $ & 3000 $

Kısa Vadeli Direnç Seviyeleri: 3400$ & 3500$

ethereum

Genel Analiz: Alıcı Al/Sat Oranı (SMA7)

SMA7, sürekli takas işlemlerinde alım hacminin alıcıların satış hacmine oranı olarak tanımlanır. 1’in üzerindeki değerler yükseliş eğiliminin baskın olduğunu, 1’in altındaki değerler ise düşüş eğiliminin baskın olduğunu gösterir.

ethereum

Gördüğümüz gibi, alım tarafındaki alıcılar, tüm zamanların en yüksek seviyesinden son düşüş trendinde eşi görülmemiş bir şekilde, satış tarafındaki alıcılardan daha fazla güce sahip.

Bu metriğin kesin bir al veya sat sinyali olarak kullanılamayacağını, ancak türev piyasasındaki hissi yansıttığını belirtmekte fayda var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap