Hisse Senedi Düşüşlerinden Sonra, Bitcoin 20 Bin Dolardan Keskin Bir Şekilde Reddedildi!

Hisse Senedi Düşüşlerinden Sonra, Bitcoin 20 Bin Dolardan Keskin Bir Şekilde Reddedildi!

En büyük ABD hisse senedi endeksleri Cuma günü sert düşüş yaşadı ve Bitcoin 20 bin dolardan reddedildikten sonra onu takip etti.

Bitcoin, 20.000 dolara yükselmeyi denedi, ancak bir kez daha başarısız oldu ve neredeyse bin dolar geri çekildi.

Altcoinler, dünkü büyük kazançların ardından tekrar kırmızıya döndü. Bunların hepsi Wall Street’teki kanlı Cuma gününün ardından geldi.

Bitcoin 20.000 Dolarda Durdu

Birincil kripto para birimi son zamanlarda oldukça sakindi, ancak ABD en son TÜFE rakamlarını açıkladığında her şey değişti. BTC, şiddetli bir şekilde birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 18.200 dolara düşmeden önce 19.000 dolarda kaldı. Ancak bu, varlık neredeyse 2.000 $ hızla fırlayıp 20.000 saat sonra 20.000 $’a ulaştığı için Rollercoaster’ın sadece başlangıcıydı.

Bu, yaklaşık bir hafta içinde en yüksek fiyat etiketi oldu ama uzun sürmedi. Bu seviyeyi geri almak yerine, ayılar ortaya çıktı ve BTC’yi güneye doğru zorladı. Bu nedenle, kripto para birimi kendisini 19.000 dolara gerilerken buldu.

Piyasa değeri bir kez daha 370 milyar doların altına düşerken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hafif bir düzeltme gördü ancak hala %40’ın kuzeyinde duruyor.

bitcoin
hisse senedi düşüşlerinden sonra, bitcoin 20 bin dolardan keskin bir şekilde reddedildi! 3

Bu olumsuz fiyat gelişmeleri Wall Street’teki olayları taklit etti. Nispeten olumlu bir haftanın ardından, S&P 500, Nasdaq ve Dow gibi en önde gelen ABD hisse senedi endekslerinin tümü Cuma gününü günlük %3’e varan düşüşlerle kapattı.

Altcoinler Kırmızıya Döndü

Alternatif madeni paraların bulunduğu manzara, Ripple, MATIC, Avalanche ve diğerleri gibi birkaç etkileyici kazanç ile dün oldukça yükselişe geçti.

Ancak, çoğu şimdi Bitcoin’i güneye doğru takip etti. Ethereum 24 saat önce 1.350 dolara sıçradı, ancak o zamandan beri küçük bir geri çekilme onu 1.300 doların altına itti.

Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC ve Uniswap’ın tümü bir günde %5’e kadar düştü. Solana, benzer bir günlük düşüşün ardından 30 doların altına düştü.

İlginç bir şekilde, Tron’un yerel kripto para birimi, daha büyük kapaklı alt’ların tek belirgin istisnasıdır. TRX %5’in üzerinde sıçradı ve 0.065$’a yakın işlem gördü.

Bununla birlikte, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri bir günde yaklaşık 30 milyar dolar gitti ve 920 milyar doların altına düştü.

bitcoin
hisse senedi düşüşlerinden sonra, bitcoin 20 bin dolardan keskin bir şekilde reddedildi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.