Hedera Hashgraph Fiyat Tahmini – HBAR Fiyatı 2022’de 3 Dolara Çıkacak mı?

Hedera Hashgraph Fiyat Tahmini – HBAR Fiyatı 2022’de 3 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Hedera Hashgraph (HBAR) 2022 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, HBAR  fiyat analizimizi ve tahminimizi oluştururken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

2022 yılının başında, birçok altcoinin hızlandığı ve fiyatlarının fırladığı dikkat çekiyor. Hedera Hashgraph, performansıyla kripto dünyasını şaşırtıyor. Bugün, bu kripto, yatırımcılar tarafından gerçekten tercih edilen bir seviye olan son 12 ayda %875’in üzerinde bir büyüme oranına sahipti.

Artık HBAR’ın ne olduğu ve işlevleri hakkında zaten bilgi sahibiyiz. Grafiklere gidelim ve bu 2022 kriptonun karlılık şansı hakkında daha fazla konuşalım. Hazırsanız, şimdi bu CQ HBAR fiyat analizi ve tahmini makalesine gidelim.

Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

Hedera Hashgraph, bireylerin ve şirketlerin güçlü merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) geliştirmelerini sağlayan bir kamu ağı olan internetin güven katmanıdır. Ayrıca, platform, daha eski blok zinciri ile ilgili platformların karşılaşacağı, yavaş performans ve kararsızlık gibi sınırlamalardan birkaçını ortadan kaldıran daha adil ve daha verimli bir sistem olarak yaratılmıştır.

Ağustos 2018’de, platform bir ilk madeni para teklifi (ICO) aracılığıyla finanse edildi. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, Eylül 2019’da platform ilk olarak ana ağına açık erişim başlattı. Dahası, ICO’nun bir parçası olarak yatırımcılar, platformun yerel hizmet belirteci HBAR‘ı mümkün olan en düşük fiyattan satın alabilirler.

Ek olarak, HBAR belirteci, Hedera genel ağı içinde ikili bir rol sunar. Özellikle HBAR, akıllı sözleşmeler , dosya depolama ve ayrıca düzenli işlemleri içeren Hedera hizmetlerini besler . Hedera Hashgraph platformu, HBAR kullanıcıları platformun bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için belirteçleri stake edebildiğinden, platformun güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kullanılır.

Teknoloji açısından, Hedera Hashgraph (HBAR), hashgraph konsensüsüyle desteklenen bir hisse kanıtı kanıtı kamu ağıdır. Sonuç olarak, HBAR düşük bant genişliği tüketimi ile hızlı işlem hızı gerçekleştirebilir. Ayrıca, HBAR’ı kripto pazarındaki popüler ve önde gelen dijital varlıklardan biri yapan sebep de budur .

Artık HBAR hakkında net olduğumuza göre, HBAR’ın 2022’de faydalı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu HBAR fiyat analizi ve HBAR fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Hedera Hashgraph (HBAR) Mevcut Piyasa Durumu

Bu HBAR fiyat analizinin yazıldığı tarihte, HBAR, 24 saatlik işlem hacmi 101.267.971 $ ile 0.3043 $’dan işlem görüyor. HBAR fiyatı son 24 saatte %3,62 düştü.

Ayrıca, HBAR’ın mevcut dolaşımdaki 18.09B HBAR kaynağı vardır. Şu anda, HBAR için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, Huobi Global, KuCoin ve HitBTC’dir.

Şimdi, 2022 için bu HBAR teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Analizi

Şu anda HBAR, CoinMarketCap’te 35. sırada yer alıyor. Ancak HBAR blok zincirindeki en son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu HBAR fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim .

hbar
Azalan Kanal modelini gösteren HBAR/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki günlük çerçeve grafiği, Azalan Kanal modelini göstermektedir. Bu, daha yüksek tepelerin ve daha yüksek diplerin birleştirilmesiyle oluşan bir yükseliş formasyonudur. Yukarıdaki grafiğe göre, HBAR ayın ilk günlerinde ayılara karşı konumunu iyi koruyabildi.

Başka bir deyişle, HBAR önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisine hazırlanıyor. Bu olursa, kripto direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası HBAR’da kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır.

Tersine, boğalar kriptoya karşı çıkarsa, HBAR’ın fiyatı düşebilir. Kısacası, HBAR yükseliş pozisyonundan çıkabilir ve düşüş fiyatına düşebilir. Bu model, fiyat kırılmasını veya kırılmayı zorlayabilecek konsolidasyon dönemini gösterir. Dahası, alt trend çizgisinden bir arıza, yeni bir düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. Buna karşılık, üst trend çizgisi sinyalinden bir kırılma, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını gösterir.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında HBAR ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacminin bir sonucu olarak gerçekleşir.

2 6 1024x561 1
HBAR Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 48.68’in üzerindedir; bu, HBAR’ın ne aşırı alım ne de aşırı satım durumunda olduğu anlamına gelir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar , kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

HBAR’ın Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

3 6 1024x565 1
HBAR 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, HBAR’ın fiyatı önceki HBAR’dan daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak HBAR, 2022’de rekabetçi bir pazara sahip.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, HBAR’ın son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ayrıca, HBAR fiyatı yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, HBAR boğalarla birlikte koşabilir, 0,58 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

4 6 1024x571 1
HBAR/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve HBAR’ı yükseliş pozisyonundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, HBAR’ın fiyatı bir düşüş sinyali olan neredeyse 0.13 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli HBAR fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Bu yıl yaklaşık 0,57 dolar olan mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşma olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, HBAR 2023’ün sonunda 7,5 dolara ulaşacak. Ayrıca 2023’ün ilk yarısı 4 dolara kadar hızlı büyüme gösterecek. Ardından yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve gelişmelerle birlikte, 7.5$’a ulaşmak fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecekte şüphesiz mümkün.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Tahmini 2024

HBAR destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 15 dolardan hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, HBAR fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, HBAR yatırımcıları 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, kripto pazarında HBAR’ın fiyatını artırabilir ve En iyi yatırım, fiyat yükselip 30$ civarına ulaşabileceğinden.

Hedera Hashgraph (HBAR) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde HBAR fiyatları 50 dolara kadar çıkabilir. Ayrıca bu seviyeye ulaşmak HBAR için o kadar da zor olamazdı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, HBAR’ın tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap