Hangi Yeni Cardano (ADA) Verileri Bize Balina Aktivitesi Hakkında Bilgi Veriyor?

Hangi Yeni Cardano (ADA) Verileri Bize Balina Aktivitesi Hakkında Bilgi Veriyor?
0

Cardano, 2017 yılında Charles Hoskinson tarafından piyasaya sürülmesinden bu yana blockchain teknolojisi alanının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam eden en umut verici protokollerden biridir. Projenin ilk dört yılında kullanım örnekleri olmamasına rağmen, 2022, Cardano’nun yeni kilometre taşlarına ulaştığını gördü.

Bu, Eylül 2021’de Alonzo Hard Fork yükseltmesinin tamamlanmasının arkasında geliyor.

cardano
hangi yeni cardano (ada) verileri bize balina aktivitesi hakkında bilgi veriyor? 4

29 Mart tarihli bir tweet’te firma, bu kadar yüksek bir hacmin “artan kurumsal talebi” gösterdiğini söyledi.

Aslında, Cardano’nun DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, DefiLlama’ya göre 300.56 milyon dolardı. Şu anda DefiLlama’da yalnızca yedi DApp görünürken, kurucu ortak Charles Hoskinson, bu yıl içinde beklenen bir hard fork nedeniyle daha fazlasının beklendiğini söyledi.

Mart ayının sonlarına doğru son günlerde iki protokol ( MiniSwap ve MuesliSwap ) öne çıktı.

Santiment, benzer ağ etkinliğini yakaladı. Davranışsal analiz platformu, Cardano ağındaki balinaların sayısında %1.7’lik bir artış kaydetti.

cardano
hangi yeni cardano (ada) verileri bize balina aktivitesi hakkında bilgi veriyor? 5

Kabaca yeni 42 adres, bu artışın ardından oluşturulan 1.000.000 ila 10.000.000 ADA’yı tutar. ADA’da 1,2 milyon ile 12 milyon dolar arasında tutan bu tür balinalar, satın alma baskısındaki ani artış milyonlarca dolara dönüşebilir.

Her dönüm noktasında, protokolün geçmişte ve hatta şimdi yaşadığı bazı aksilikler var. İlk olarak, adreslerin sadece %34’ü ‘parada’ iken, %55’i ‘parasız’.

cardano
hangi yeni cardano (ada) verileri bize balina aktivitesi hakkında bilgi veriyor? 6

ADA, 24 saat içinde %1,5’lik yeni bir düzeltme yaşadı. Basın zamanında, CoinMarketCap’e göre 1,2 doların altında işlem görüyordu.

Cardano’nun bu yılki büyümesine rağmen, ağın TVL’si, Ethereum ve Solana gibi DeFi’deki 1. katman rakiplerine kıyasla hala sönük kalıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap