Hafta Sonu Özeti: Bitcoin 20 bin Doları Korurken, Dogecoin Bu Hafta %110 Yükseldi!

Hafta Sonu Özeti: Bitcoin 20 bin Doları Korurken, Dogecoin Bu Hafta %110 Yükseldi!

Elon Musk nihayet Twitter’ı satın aldığından, Dogecoin geçen hafta %110’un üzerinde yükseldi.

Bitcoin bir kez daha 21.000 dolarda durduruldu, ancak gıpta edilen 20.000 dolarlık çizginin üzerinde kaldı.

Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması resmi hale geldiğinden beri şovu çalmaya devam ediyor ve haftalık ölçekte üç haneli rakamlara çıkıyor.

Dogecoin’in Şovu

Dogecoin’in bu haftanın en iyi performansı olduğunu söylemek güvenli. Çarşamba gününe kadar Dogecoin, piyasanın geri kalanıyla birlikte 0,07 dolar civarında mücadele etti. Ancak bu hafta, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını kapattığına dair raporların ortaya çıkmasıyla manzara değişmeye başladı.

Milyarder ve Memecoin arasındaki geçmişe bakıldığında, Memecoin’in fiyatı ani bir artışla tepki verdi. Bu, dün kaydedilen 0.1 $’ da çok ayın en yüksek seviyesine yol açtı. Bununla birlikte, DOGE ilerleyen saatlerde tırmanmaya devam etti ve Mayıs ayından bu yana ilk kez bugün erken saatlerde 0,15 doları gördü.

Şu an 0.125 dolara geri çekilmesine rağmen, varlık hala günlük %15 ve haftalık 110’dan fazla.

Altcoinlerin geri kalanı, küçük kayıplarla bile çok daha sessiz. Ethereum, Ripple, Solana, MATIC, Polkadot, Shiba Inu, Tron ve Avalanche ile ilgili durumlar böyle.

Bununla birlikte, Dogecoin’in kazanımlarının sağladığı destek göz önüne alındığında, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri 1,1 trilyon doların üzerinde kaldı.

dogecoin
hafta sonu özeti: bitcoin 20 bin doları korurken, dogecoin bu hafta %110 yükseldi! 3

Bitcoin 21 bin dolardan reddedildi

Birincil kripto para birimi, DOGE’den daha mütevazı bir şekilde de olsa, son birkaç gündür düşüşte. Salı günü 20.000 dolara sıçradı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Bu seviyeye doğru tek düşüş, Avrupa Merkez Bankası’nın BTC’yi 21.000 dolardan 20.000 doların biraz üzerine iten son faiz artırımını açıklamasının ardından geldi.

Ancak boğalar bu seviyeyi korumayı başardı ve saatler sonra başka bir ayaklanma başlattı. Bu, kısa bir süre için 21.000 doları aştı ve 6 haftanın en yüksek seviyesini belirledi.

Yine de önceki denemeye benzer şekilde, bu başarısız oldu ve Bitcoin o zamandan beri birkaç yüz dolar geri çekildi. Şu an 20.500$ civarında işlem görüyor. Piyasa değeri 400 milyar dolara yakın, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti hafif bir darbe aldı ve %39’un altında.

dogecoin
hafta sonu özeti: bitcoin 20 bin doları korurken, dogecoin bu hafta %110 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.