Hafta Sonu İzleme: Ripple %8 Yükseldi, Bitcoin 42 bin Doları Koruyor

Hafta Sonu İzleme: Ripple %8 Yükseldi, Bitcoin 42 bin Doları Koruyor
0

Bitcoin ve alternatif kripto paraların çoğu şu anda sakinken, XRP yaklaşık %8’lik bir artışla en etkileyici kazanımları listeledi.

Bitcoin’in düzeltmesi şu an için Ocak 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolar civarında çok önemli bir seviyede durdu. %8’lik etkileyici bir artışla düşüşe geçen Ripple hariç, çoğu altcoin de durdu veya küçük kazançlar sergiledi.

Bitcoin 42 bin Dolar’dan Zıpladı

Sadece birkaç gün önce, en büyük kripto para biriminin, ABD’nin enflasyon oranları açısından 40 yıllık yeni bir rekor kırdığı ortaya çıktıktan birkaç saat sonra oldukça oynak bir seyir izlediği zamandı.

BTC, saldırıya geçmeden önce 2.000 ila 43.200 dolar arasında bir düşüş yaşadı ve 3.000 dolar artarak yaklaşık 46.000 dolar ile yeni bir aylık en yüksek seviyeye ulaştı.

Ancak, ayılar hareketi durdurdu ve Bitcoini hızla güneye itti. Bu sefer 43.000 dolar tutmadı ve varlık bunun altına düştü. Dün bildirildiği gibi, durum daha da kötüleşti ve BTC, 42.000 doların altına haftalık en düşük seviyesine düştü.

Şu an itibariyle, Bitcoin bu seviyenin üzerine çıktı, bu da 50 günlük MA’nın bulunduğu yerdir. Bu nedenle, piyasa değeri 800 milyar doları geri aldı.

bitcoin
hafta sonu i̇zleme: ripple %8 yükseldi, bitcoin 42 bin doları koruyor 3

XPR Gösteriyi Çaldı

Altcoinler son birkaç gün içinde benzer bir hız treni yaşadı, ancak çoğu şu anda günlük ölçekte sakin. Ethereum geçen gün 3.200 doların üzerine çıktı ancak Cumartesi günü 3.000 doların altına düştü ve şu anda orada kalıyor.

Cardano da dünden bu yana hafifçe kırmızıdayken, Binance Coin, Solana, Polkadot, Avalanche ve Dogecoin küçük kazançlar kaydetti.

Terra ve Shiba Inu yaklaşık %3-4 artarken, Ripple %8’e yakın bir artışla ana sahneyi aldı. Sonuç olarak, XRP şimdi 0,8 doların oldukça üzerinde duruyor.

Kripto para piyasası değeri de sakin kaldı ve hala 1,9 milyar dolar civarında duruyor.

bitcoin
hafta sonu i̇zleme: ripple %8 yükseldi, bitcoin 42 bin doları koruyor 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir