Hafta Sonu İzleme: Bitcoin 40 Bin Dolar İçin Savaşıyor, Ethereum 2,8 bin Doların Altına Düşüyor!

Hafta Sonu İzleme: Bitcoin 40 Bin Dolar İçin Savaşıyor, Ethereum 2,8 bin Doların Altına Düşüyor!
0

Hafta sonu, Bitcoin 40.000 $ için savaşırken ve ETH 3K $’ın oldukça altında olduğundan, çoğu kripto varlığından daha fazla fiyat düşüşü ile başladı.

Bitcoin iki hafta içinde ilk kez 40.000 doların altına düştüğü için ayılar kripto piyasası üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Altcoinler de bir kez daha kırmızıya döndü, Ethereum 2.800 doların altına düştü ve Solana, Avalanche, MATIC ve diğerlerinden büyük fiyat düşüşleri.

Bitcoin 40 Bin Dolar Civarında Mücadele Ediyor

Sadece üç gün önce, en büyük kripto para biriminin etrafındaki manzara önemli ölçüde daha yükselişe geçti. Varlık, son düşüşlerinden 42.000$’a toparlandı ve aslında 45.000$’a meydan okudu, ancak boşuna.

Ayılar olay yerine geri döndü ve durum Perşembe ve Cuma günleri kötüleşmeden önce BTC’yi kademeli olarak güneye yaklaşık 44.000 dolara itti.

Birkaç saat içinde, bitcoin yaklaşık 4.000 $ düştü ve böylece Ocak 2021 ATH’sinin 42.000 $’ın altına düştü. Başlangıçta, gıpta ile bakılan 40.000 dolarlık sınır korundu, ancak BTC saatler sonra bunun altına düştü ve Şubat ayının başından beri ilk kez 39.500 dolara kadar indi.

Şu an itibariyle, Bitcoin bir miktar zemin kazandı ve 40.000 dolar civarında duruyor. Bununla birlikte, piyasa değeri 850 milyar dolara yaklaştıktan günler sonra 750 milyar doların biraz üzerine düştü.

bitcoin
hafta sonu i̇zleme: bitcoin 40 bin dolar i̇çin savaşıyor, ethereum 2,8 bin doların altına düşüyor! 3

Altcoinler Düşüşte

Alternatif madeni paralar son zamanlarda BTC’nin performansını büyük ölçüde taklit etti, bu da bugün çoğunun koyu kırmızı olduğu anlamına geliyor. Ethereum en iyi örnektir. Bu haftanın başlarında 3.200 doların üzerindeydi, ancak gün sonra 3.000 doların altına düştü ve şimdi günlük %5’lik bir düşüşün ardından 2.800 doların altında mücadele ediyor.

Solana, Avalanche, Shiba Inu ve MATIC dünden bu yana benzer oranlarda düşüş gösterdi. Bu, SOL’nin 90 dolardan, AVAX’ın 85 dolardan, SHIB’nin 0,0000028 dolardan ve MATIC’in 1,6 dolardan işlem gördüğü anlamına gelir.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Polkadot ve Dogecoin de günlük ölçekte kırmızı renkte.

Çoğu düşük ve orta sermaye alt grubu da mücadele ederken, kripto piyasasının tamamının dünden bu yana 50 milyar dolar daha düşmesi bekleniyor. Birkaç gün önce 2 trilyon doların üzerinde olan metrik, şimdi 1.8 trilyon doların biraz üzerinde.

bitcoin
hafta sonu i̇zleme: bitcoin 40 bin dolar i̇çin savaşıyor, ethereum 2,8 bin doların altına düşüyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap